PADŁ NOWY REKORD KĘTRZYŃSKIEGO KILOMETRA

431
NOWY REKORD KĘTRZYŃSKIEGO KILOMETRA

2:44,07 – to nowy rekord biegu na 1.000 metrów, czyli popularnego „Kętrzyńskiego Kilometra”. Czas ustanowił Marcin Ambroziak, który poprawił swój własny rekord sprzed dwóch lat.

Rekordowy bieg odbył się 27 lipca 2023 r. w ramach kolejnej rundy Kętrzyńskiej Ligi Biegowej – wydarzenia organizowanego cyklicznie w każdy ostatni czwartek miesiąca na Stadionie Miejskim w Kętrzynie. Frekwencja w zawodach ponownie dopisała, na starcie stanęło ponad 100 uczestników. Rekordowym zainteresowaniem cieszył się koronny dystans 1.000 metrów, gdzie uczestnicy rywalizacji zostali podzielenie aż na siedem grup biegowych. Tradycyjnie nie zabrakło również biegów dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych na krótszych dystansach (60, 100, 200 i 500 metrów).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę niezastąpionych wolontariuszy z Fundacji Drużyna ML.

Kolejne biegi w ramach Kętrzyńskiej Ligi Biegowej już za miesiąc – 31 sierpnia. Organizatorami dzisiejszego wydarzenia byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie i Fundacja Drużyna ML.