III MIEJSCE KĘTRZYNA W I-SZYM TURNIEJU TENISOWYM MIAST – 22.03.2015

1564

Drużyna tenisistów z Kętrzyna zajęła wysokie 3-cie miejsce w I-szym WARMIŃSKO-MAZURSKIM TURNIEJU DRUŻYNOWYM MIAST, który w miniony weekend 21-22.03.2015 odbył się na kortach w Giżycku (organizator: Akademia Tenisa ACTIVE TENIS Giżycko).
Turniej wygrała drużyna z Suwałk, a miejsce 2-gie wywalczyli gospodarze z Giżycka.

Skład „brązowych medalistów” z Kętrzyna w I Warmińsko-Mazurskim Drużynowym Turnieju Miast:

  1. MARIUSZ DONAT – kapitan ,
  2. SŁAWOMIR KAŻARNOWICZ ,
  3. KAROL JABŁOŃSKI ,
  4. DANIEL BEMBAS .

W turnieju udział wzięło blisko 30-tu tenisistów reprezentujących 8 miast, tj. Suwałki, Węgorzewo, Mrągowo, Olecko, Zambrów, Gołdap, Kętrzyn i Giżycko.

Ta dwudniowa impreza była doskonale zorganizowana i trzeba przyznać, że ACTIVE TENIS Giżycko pod wodzą Radosława Narwojsza stworzyła jedną z najlepszych imprez tenisowych w całym regionie.

Turniej był rozgrywany w formie singlowej oraz deblowej do zdobycia 3 punktów w danym meczu (każdy mecz do dwóch wygranych setów). Każda drużyna mogła składać się maksymalnie z 4 osób, które od minimum dwóch lat nie były sklasyfikowane na listach PZT. Aby zachęcić do udziału osoby starsze Organizator ustalił, że suma wieku drużyny deblowej musiała być równa lub większa 85 lat.

Każda z drużyn zagrała w turnieju tzw. system do dwóch przegranych. W konsekwencji byliśmy świadkami bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji, która dla większości drużyn trwała przez całe dwa dni. Po sobotnim „morderczym maratonie” tenisowym (wygranej 3:1 z Zambrowem i porażce 0:3 z Giżyckiem), w niedzielę zespół tenisistów z Kętrzyna pokonał 3:0 drużynę z Węgorzewa. Kętrzyn pokonał także 3:0 silną drużynę z Olecka, w bezpośrednim meczu o 3-cie miejsce w całym turnieju.

Wszystkie drużyny otrzymały od organizatora drobne upominki ufundowane przez Sponsorów, napoje izotoniczne podczas turnieju, a 3 najlepsze drużyny otrzymały atrakcyjne i wartościowe nagrody rzeczowe oraz puchary i medale.

Gratulujemy !

Galeria zdjęć już wkrótce na: www.uksketrzynianka.pl