Kętrzyn miastem SPORTU

1547

 „Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. Zachęcam was, młodych sportowców, abyście żyli zgodnie z wymaganiami tych wartości, abyście w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi, ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję”.

Jan Paweł II, Elbląg, 6 czerwca 1999, Pielgrzymka do Ojczyzny

Zaufanie i uznanie to z pewnością wartości, które są konsekwencją zaangażowania, wytrwałości, pracy i pasji.  Miasto Kętrzyn oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie po raz trzeci zostały wybrane przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Siatkowej na gospodarza Finału Mistrzostw Polski młodych adeptów piłki siatkowej. W 2013 roku Miasto Kętrzyn dało się poznać jako profesjonalny organizator Finału Mistrzostw Polski Kadetek w Piłce Siatkowej, natomiast rok później kętrzyńscy kibice byli świadkami Finału Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej.

Sportowe oblicze Kętrzyna to nie tylko szereg ważnych i prestiżowych wydarzeń, ale również profesjonalna infrastruktura, umożliwiająca rozwój i doskonalenie w różnych dziedzinach. Najnowocześniejszym obiektem jest Hala Mistrzów Świata w Siatkówce 2014, pierwsza w Polsce honorująca w ten sposób naszą reprezentację i jej wielki sukces. W kompleksie działa także Bałtyckie Centrum Bilardowe, które jest pierwszą placówką w rejonie krajów nadbałtyckich o charakterze międzynarodowym. Kętrzyńska hala widowiskowo-sportowa to kolejny obiekt, gdzie można aktywnie spędzić wolny czas. Dużym zainteresowaniem szczególnie w sezonie letnim cieszy się Kompleks Rekreacyjno–Sportowy Kętrzynianka z basenami, kortami tenisowymi, boiskami, polami do gry
w boule oraz mini golfa. Z kolei miłośnicy jazdy konnej z pewnością spędzą niezapomniane chwile
w jednej z najdłuższych stajni w Europie na terenie kętrzyńskiego Stada Ogierów.

Niezbędnym elementem rozwoju każdego człowieka jest kultura, edukacja i sport. Z tych też względów przywiązujemy wielką wagę do nowoczesnej infrastruktury sportowej.

Kętrzyn dba o komfort życia swoich mieszkańców i odwiedzających nas gości. Dlatego tak bliska stała się nam idea Smart City, ukierunkowana na to, by  ośrodki miejskie były zarządzane w sposób ekologiczny, nowoczesny, oszczędny i efektywny.

Największy potencjał Miasta to aktywność, dynamizm i innowacyjność jego Mieszkańców. Naszym sukcesem jest wymiana oświetlenia ulicznego z sodowego na ledowe w ramach programu SOWA. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przez firmę Philips, lidera na świecie w tym obszarze, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz  20-lecia obecności w Kętrzynie.

Najważniejszą sferą każdego Smart City jest jednak zawsze społeczeństwo, którego potrzeby ma ono zaspokajać. Dzięki idei smart city mieszkańcy będą mogli cieszyć się życiem w zdrowym, ekologicznym środowisku miejskim, a dzięki nowatorskim rozwiązaniom technicznym ich życie stanie się wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej oszczędne.

Krzysztof Hećman
Burmistrz Miasta Kętrzyn