Złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Ryjewie

2014

W dniach 29-31.05.2015r. odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Ryjewie. Kętrzyn reprezentowała drużyna z klubu UKS „ZRYW” działającego przy Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie.

W turnieju wzięło udział siedem zespołów z następujących miast: Ryjewo, Czersk, Warszawa, Tczew, Mielno, Mikołajki, Kętrzyn. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” 2 x 20 minut.

Na zawody dotarliśmy pociągiem, dzięki wsparciu naszej Pani Dyrektor, za co chcielibyśmy podziękować. Wyżywienie i zakwaterowanie na turnieju pokryły same zawodniczki. Pierwszy mecz, godzinę po dotarciu na miejsce rozegraliśmy z MKS „Ochotą” Warszawa. Do przerwy remis 8:8 z silnym fizycznie zespołem ze stolicy dawał nadzieję na końcowy sukces. Niestety parę drobnych błędów technicznych spowodowało, że przegraliśmy 15:16.

W drugim pojedynku tego dnia zmierzyliśmy się z UKS „Sambor” Tczew. Liderki naszego zespołu nie zawiodły. Aleksandra Bedenak (7bramek) pewnie wykonywała rzuty karne, Izabela Milewska (6 bramek) skuteczna w grze jeden na jeden oraz Weronika Radomska (6 bramek) bardzo dobrze rozgrywając i dorzucając bramki z drugiej linii poprowadziły zespół do wysokiego zwycięstwa 20:12.

Mecz z UKS OPTY MIELNO nierówny. Doskonała pierwsza połowa zakończona wynikiem 12: 6 dla naszego zespołu uśpiła czujność zawodniczek w drugiej odsłonie meczu. Ostatecznie udało się wygrać jedną bramką 19: 18, bardzo ważne punkty z silnym zespołem z Tczewa wzmocniły psychicznie zespół.

Mecz z Czerskiem od samego początku zdominowały Kętrzynianki pewnie schodząc na przerwę z wynikiem 9:2. Niestety dla naszego zespołu i przede wszystkim zawodniczki Aleksandry Bedenak po jej wykonanym rzucie na bramkę przytrafiła się groźnie wyglądająca kontuzja nosa. Wykluczyło to zawodniczkę z gry do końca meczu. Kontuzja Oli źle wpłynęła na postawę zespołu, który bardzo przeżywał to, co się wydarzyło na boisku. Mecz wygrany 19: 10, ale strata ogromna.

W przedostatnim meczu zmierzyliśmy się z Mikołajkami. Jest to bardzo dobrze znany nam zespół, z którym niejednokrotnie mieliśmy okazję rywalizować.

Mecz bez liderki i kapitana zespołu Aleksandry Bedenak, której kontuzja uniemożliwiła dalszą grę, bardzo źle wpłynął na psychikę całego zespołu. Początek 0:2 i nietrafiony rzut karny przez Weronikę Radomską. 0:3 i znowu pudło na karnym. Nasza dzielna wojowniczka i kapitan zespołu z kontuzją szybko założyła buty i była gotowa do gry. Rzut karny i podchodzi Ola. Uff, 1:3. Olka daje sygnał do walki i pokazuje koleżankom, że jest z nimi w tych trudnych chwilach. Od tego momentu cały zespół uwierzył, że cel wyznaczony przed turniejem można jeszcze osiągnąć. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 11:8, a cały mecz ponownie zwycięstwem Kętrzynianek 20:13.

Z jedną porażką też można grać o złoto. Te słowa skierował do zespołu trener drużyny Daniel Wróbel.

Ostatni mecz z Ryjewem – faworytem turnieju, był dla nas szansą na złoty medal. Dziewczęta zrobiły wszystko, co było w ich mocy, aby zawalczyć o medal w ostatnim dniu zawodów.

Ponownie nasz kapitan na ławce rezerwowych był gotowy do wykonywania rzutów karnych ( 5 bramek z 6 rzutów). W tym najważniejszym meczu turnieju zawodniczki kętrzyńskiego klubu pokazały spokój, kontrolę nad przebiegiem gry, narzuciły swój styl grania dobrze grającym dziewczętom z Ryjewa. Do przerwy wynik 11:9 dla Kętrzynianek rozbudził nadzieje na medal w sercach naszych młodych szczypiornistek. Izabela Milewska w tym meczu rzuciła 5 bramek i co chwilę kreowała grę naszego zespołu. Wiktoria Kłosiewicz (obrotowa) rozegrała najlepsze zawody w swojej karierze zdobywając 5 bramek i bardzo dobrze współpracując z koleżankami w ataku. Naszej bramki dzielnie broniła Klaudia Sulej, która z meczu na mecz jest coraz lepsza. Jeden z trenerów powiedział po meczu, że ma szansę gry w kadrze. Mecz był zacięty, dużo emocji towarzyszyło obu drużynom, trenerom i kibicom. Ostatecznie pokonaliśmy faworyta jedną bramką 20:19 i sięgnęliśmy całą drużyną po złoty medal.

Podsumowując turniej należy go zaliczyć do udanych. Zespół z Kętrzyna pokazał po raz kolejny, że w piłkę ręczną potrafi grać i może w przyszłości grać o najwyższe trofea. Zwycięstwa zawsze cieszą, ale mnie – trenera cieszy najbardziej to, że zespół pokazał na turnieju pełen profesjonalizm. Motywacja zawodniczek do osiągnięcia sukcesu była widoczna w każdym ich działaniu. Począwszy od żywienia, odpoczynku czy przygotowania do meczu. Brawo! Jestem z Was dumny.

Do najlepszej „SIÓDEMKI” turnieju została wybrana Izabela Milewska.

Wyróżniającą się zawodniczką w zespole została Aleksandra Bedenak.

Bramki dla naszego zespołu zdobywały:

Aleksandra Bedenak – 44

Izabela Życzko – 32

Weronika Radomska – 21

Kłosiewicz Wiktoria – 11

Karolewicz Angelika – 8

Szymańska Kinga – 2

Tabela   turnieju:

Miejsce Nazwa drużyny Punkty Bramki
1 UKS ZRYW   KĘTRZYN 10 113-88
2 GUKS BELLATOR   RYJEWO 10 134-97
3 MKS SAMBOR   TCZEW 8 121-101
4 MKS OCHOTA   WARSZAWA 8 108-88
5 UKS OPTY   MIELNO 4 89-87
6 UKS MIKOŁAJKI 2 70-110
7 LUKS POL   ZS CZERSK 0 44-108

Skład złotych medalistek:

Aleksandra Bedenak, kapitan zespołu , Szymańska Kinga, Karolewicz Angelika, Kłosiewicz Wiktoria, Radomska Ewa, Radomska Weronika, Sulej Klaudia, Milewska Izabela,  Klaudia Krawczyk, Plikus Natalia.

TRENER – mgr Daniel Wróbel

Wyniki:

Gospodarze Goście wynik
SAMBOR TCZEW LUKS POL ZS CZERSK 22-10
UKS MIKOŁAJKI BELLATOR RYJEWO 12-28
OCHOTA WARSZAWA OPTY MIELNO 20-15
ZRYW KĘTRZYN SAMBOR TCZEW 20-12
LUKS POL ZS CZERSK UKS MIKOLAJKI 1-11
BELLATOR RYJEWO OCHOTA WARSZAWA 20-18
OPTY MIELNO ZRYW KĘTRZYN 18-19
SAMBOR TCZEW UKS MIKOLAJKI 28-15
LUKS POL ZS CZERSK BELLATOR RYJEWO 11-25
OCHOTA WARSZAWA ZRYW KĘTRZYN 16-15
SAMBOR TCZEW OPTY MIELNO 18-15
LUKS POL ZS CZERSK ZRYW KĘTRZYN 10-19
UKS MIKOLAJKI OCHOTA WARSZAWA 13-19
BELLATOR RYJEWO OPTY MIELNO 17-15
SAMBOR TCZEW OCHOTA WARSZAWA 20-16
UKS MIKOLAJKI ZRYW KĘTRZYN 13-20
LUKS POL ZS CZERSK OPTY MIELNO 7-12
BELLATOR RYJEWO ZRYW KĘTRZYN 19-20
LUKS POL ZS CZERSK OCHOTA WARSZAWA 5-19
UKS MIKOLAJKI OPTY MIELNO 6-14
SAMBOR TCZEW BELLATOR RYJEWO 21-25