Kętrzynianki wśród najlepszych

1622

W dniach 3-5 lipca w Krakowie odbył się Ogólnopolski Finał Turnieju KINDER+SPORT 2015 w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. W każdej z kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek” wystąpiły po trzy najlepsze zespoły z każdego województwa, które zostały wyłonione w eliminacjach wojewódzkich. Po raz pierwszy w krajowym finale wzięła udział drużyna z Kętrzyna – MKS MOSiR Kętrzyn, która wystąpiła w kategorii „trójek” dziewcząt. Mimo,że kętrzyniankom nie udało się odnieść sukcesu, to poprzez sam udział w takim turnieju i grę z najlepszymi w Polsce, młode zawodniczki zdobyły cenne doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Rozgrywki te organizowane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z firmą Ferrero Polska i zostały nazwane przez Światową Organizację Siatkówki (FIVB) największymi rozgrywkami minisiatkówki na świecie. Gośćmi tegorocznego turnieju byli ambasadorzy programu KINDER+SPORT, byli reprezentanci Polski, Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

Wyjazd zespołu pod Wawel był możliwy wyłącznie dzięki pomocy Pana Artura Lizurej oraz  restauracji „Club Retro”, za co zawodniczki i opiekunowie serdecznie dziękują.

Skład drużyny: Anastazja Koch, Magdalena Korpalska, Amelia Marko i Wikotria Lizurej, opiekunowie: Magda Kobylańska, Jarosław Urban

We wrześniu MKS MOSiR Kętrzyn rozpoczyna kolejny sezon, seredcznie zapraszamy zainteresowane dziewczęta (rocznik 2003) na treningi.