Lekkoatletyka dla każdego!

1720

zakladka programy lekkoatletyka


Oferta

W trosce o zdrowie i sprawność dzieci, w roku szkolnym 2015/16 będą prowadzone zajęcia sportowe „lekkoatletyka dla każdego” pod hasłem „biegam, skaczę, rzucam”.  Adresowane są do uczniów klas IV-VI, odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Zajęcia są bezpłatne, prowadzone  przez nauczyciela wychowania fizycznego, trenera lekkiej atletyki Jacka Dziemiańczyka.


O programie

Program upowszechniania lekkiej atletyki „Lekkoatletyka dla każdego!” to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów. Projekt ma na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów.

Przygotowany przez ekspertów program szkolenia oznacza ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka na jego etapie rozwoju i właściwą organizację zajęć.
Oprócz regularnych ćwiczeń program „Lekkoatletyka dla każdego!” przewiduje również organizację imprez i zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale też mają okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

Realizacja programu jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron: Ministerstwa Sportu i Turystyki, koordynatorów programu, trenerów, dyrektorów szkół, nauczycieli i instruktorów, rodziców, jak również przedstawicieli klubów lekkoatletycznych, jednostek samorządu terytorialnego i sponsorów.

więcej informacje o programie…