Piłka siatkowa CHŁOPCÓW to MKS MOSiR i ENERGA S.A

2288

Przy Miejskim Klubie Sportowym MOSiR Kętrzyn od ponad dwóch lat działa sekcja piłki siatkowej CHŁOPCÓW. Zaczęło się od mini-siatkówki. Dzieci ze szkół podstawowych zaczęły uczęszczać na zajęcia do pana Łukasza Nikraszewicza, aby poznawać arkana siatkówki.

Od września 2015r klub prowadzi trzy grupy wiekowe : minisiatkówka- rocznik 2003 i młodszy, młodzik-rocznik 2001 i młodszy oraz kadet-rocznik 1999 i młodszy. Najmłodszą grupę prowadzi Krzysztof HRYCENKO, dwie pozostałe grupy Mariola Piórkowska ( Łukasza Nikraszewicza sprawy zawodowe zmusiły do wyjazdu).

Mimo, że istniejemy od niedawna mamy za sobą wiele udanych imprez sportowych. Nawiązaliśmy kontakty z klubami z innych miast, co pozwoliło nam się bardziej rozwinąć, nabrać większej pewności siebie. Poprzez liczne udziały w turniejach, sparingach doskonalimy współpracę w zespole, oceniamy postępy w konfrontacji z przeciwnikiem.

Od dwóch lat bierzemy udział w Wojewódzkim Turnieju Mini-siatkówki KINDER+SPORT organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej. W tym roku nasi zawodnicy w kategorii „czwórki siatkarskie” dostali się do finału wojewódzkiego, do ścisłej ósemki, zajmując piąte miejsce.

Przed klubem nowe wyzwania. Od tego sezonu siatkarskiego MŁODZIK bierze udział w młodzieżowych rozgrywkach ligowych Warmińsko -Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Grupa starsza nabiera umiejętności, aby zaistnieć w następnym roku.

Przed młodzieżą dużo turniejów, spotkań towarzyskich z innymi klubami. Wiąże się to z szeregiem wydatków. Klub nie prowadzi działalności gospodarczej, więc środki, którymi dysponujemy są bardzo ograniczone. Zwróciliśmy się z ogromną prośbą o wsparcie do ENERGA S.A, która postanowiła nas wesprzeć. Sponsorem strategicznym siatkarzy MKS MOSiR Kętrzyn jest ENERGA S.A

25 października 2015r ruszyła 1 kolejka Ligi Wojewódzkiej MŁODZIKÓW.

W tym roku do ligi przystąpiło 10 drużyn. O kolejności w rozstawieniu zespołów decydowało zajęte miejsce w rozgrywkach ligowych młodzików w ubiegłym sezonie. Liga wojewódzka zostanie rozegrana systemem turniejowym ( 6 turniejów eliminacyjnych plus turnieje finałowe i o miejsca w lidze).

1 liga: Foto Ola Ostróda, UKS Absolwent Olsztyn, AZS UWM Olsztyn.

2 liga: Wiktoria Szczytno, UKS Herkules Ełk, Saalos Ostróda.

3 liga: UKS Olimp Bartoszyce, AZS UWM Olsztyn 2, KS Kurianvolley Olsztyn, ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn.

3 liga, w której znajduje się drużyna z Kętrzyna swoje mecze rozegrała w Bartoszycach.

Pierwszy swój mecz ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn zagrała z drużyną gospodarzy. Początek zapowiadał się ciekawie, obie drużyny walczyły o każdy punkt, jednak przeciwnicy okazali się lepsi, bardziej skoncentrowani. Jako beniaminek zabrakło nam koncentracji, może stres nas dopadł. Przegraliśmy wynikiem 0:2. To jednak nie przeszkodziło, aby dalej walczyć.

Przed nami drużyna z Olsztyna. Tu zaś byliśmy chyba zbyt pewni siebie, bo prowadząc ośmioma punktami przegraliśmy całe spotkanie. Taka to jest siatkówka. Koś powiedział „…tak się gra, jak się przegrywa seta wygranego…” Ale głowa do góry, czasem trzeba przegrać, aby móc wygrać. Wnioski już wyciągnęliśmy.

Następna kolejka 21.11.2015r., trzecia liga najprawdopodobniej zagra w Olsztynie.

Skład drużyny ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn: Wojtek Hrycenko (kapitan), Konrad Skóra, Szymon Zalewski, Klaudiusz Cichecki, Kacper Lipka, Filip Grabowski, Adrian Popławski, Kamil Kaczan, Przemek Łobodziński, Szymon Błaszczak.

Więcej informacji o sekcji piłki siatkowej chłopców, o wynikach z ligi, o turniejach, o tym gdzie, co i kiedy, na stronie www.mks.ketrzyn.pl oraz www.mosir-ketrzyn.pl

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia z Piłki Siatkowej CHŁOPCÓW – hala MOSiR przy ul. Kaz. Wielkiego 12A Kętrzyn. Tel. 667 231 550.

.