Dobry początek kętrzyńskich szczypiornistów

1798

W sobotę 24 października w Bartoszycach rozegrana została pierwsza kolejka Warmińsko- Mazurskiej Pozytywnej Ligi Piłki Ręcznej chłopców w sezonie 2015/16. W pierwszym meczu nasi chłopcy pewnie pokonali zespół z Rozog 8-3. W kolejnym spotkaniu zdecydowanie ograli młody zespół Szczypiorniaka Olsztyn 11-3. Następnych dwóch spotkań niestety nie udało się wygrać. MKS MOSiR Kętrzyn uległ nieznacznie zespołowi z Mikołajek 3-5,  a na zakończenie musiał  uznać wyższość MUKS Omega Mrągowo przegrywając 4-7. Porażki były minimalne i mamy nadzieję że w kolejnym turnieju 28 listopada w Mrągowie odnotujemy same zwycięstwa. Rywalizacja przebiega w formule turniejowej, gdzie każdy zagra po cztery mecze w każdym z miast. Punktacja jest wzorowana na rozgrywkach „Szczypiorniak na Orlikach” — za zwycięstwo w każdej połowie 2 punkty, remis 1 punkt, za zwycięstwo w całym meczu 3 punkty, remis 2, przegrana 1.
Maksymalnie można więc zdobyć w jednym spotkaniu 7 punktów.

6. Olsztyn 5 12:60

Skład zespołu : Damian Dymański(b), Oskar Tymoszuk, Dominik Jadowski, Maciej Sugier, Grzegorz Kasialis, Adrian Kaszuba , Piotr Lewczyk, Kamil Onoszko, Julian Bielak , Filip Lewczyk , Łukasz Tunkiewicz , Kornel Kiełczykowski , Tobiasz Sapiński , Piotr Czepułkowski , Paweł Lewczyk.
Trenerzy: Kamil Roksela , Sławomir Tymoszuk.

Po zakończeniu zmagań najmłodszych adeptów piłki ręcznej na parkiet wyszli szczypiorniści z rocznika 99/2000 czyli juniorzy młodsi i zainaugurowali I kolejkę Ligi Wojewódzkiej w Piłce Ręcznej z zespołem MDK Bartoszyce. Po nerwowym początku i serii nieprzemyślanych błędów zespół MKS MOSiR Kętrzyn opanował sytuację i pewnie powiększał przewagę . Po I-wszej połowie nasi zawodnicy prowadzili pięcioma bramkami. W drugiej połowie zawodnikom z Bartoszyc odeszła ochota do gry , a MOSiR pewnie kroczył do zwycięstwa .Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32-17 dla MOSiRU . Chłopakom gratulujemy wygranej , a kibiców zapraszamy na kolejne spotkanie 8 listopada w Kętrzynie w hali MOSiR przy ul.K.Wielkiego 12a o godz.10.00

Skład zespołu : Maciej Gryczka(b), Sławomir Tymoszuk, Krystian Kręciewski, Wojciech Kowszuk, Maciej Marcinkiewicz, Dominik Pałasz, Maciej Wójcik, Radosław Chudyński, Jan Guźniczak. Trener: Cezary Tyszka