IX MAZURSKIE MORCINKI W KĘTRZYNIE

1538

Tematem tegorocznych Morcinek będzie szkoła, która zawsze była i jest ważną częścią życia każdego człowieka. Szczególnie na wsi w dawnych czasach stanowiła centrum życia kulturalnego.

Opowiemy o szkole wiejskiej, ale i o szkołach w Kętrzynie,  tych z przełomu XIX wieku i współczesnych. Przedstawimy film dokumentalny w którym najstarsi mieszkańcy naszego miasta będą wspominali o tym czego uczyli się będąc w wieku szkolnym, a nauczyciele czego uczyli
w pierwszych latach swojej pracy.

Zaproponujemy Państwu konkurs pięknego, kaligraficznego pisania stalówką i nagrodzimy zwycięzców. Tradycyjnie już odbędzie się wróżenie z kości pieczonej gęsi ,a w części artystycznej wystąpią dla Państwa zespoły ludowe z Karolewa i Piecek. Nie zabraknie warsztatów artystycznych rękodzieła oraz historycznych eksponatów z dziewiętnastowiecznych szkół.

Po części artystycznej i edukacyjnej jak co roku zaprosimy na degustację regionalnych potraw.

Zapraszamy gorąco całe rodziny z dziećmi, aby nasi najmłodsi przekonali się, że kiedyś uczono się bez komputera, bez internetu, pisano rysikiem na tabliczce, a tornistry były z tektury. Liczymy na Państwa obecność 11 listopada 2015r. do hali MOSiR w Kętrzynie na godz. 15.00. Wstęp wolny!

morcinki 2015