MARCIN PRUS W KĘTRZYNIE

1944

Z okazji święta Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Kętrzynie odwiedził nas wyjątkowy gość, były siatkarz reprezentacji Polski, Mistrz Świata Juniorów i wielokrotny Mistrz Polski – Marcin Prus. Termin wizyty nie był przypadkowy – 3 listopad, ponieważ tego właśnie dnia na hali Mistrzów przy Szkole Podstawowej nr 4 obchodziliśmy pierwszą rocznicę utworzenia Akademii S.O.S.

Na halę przybyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Kętrzyna, które wchodzą w skład kętrzyńskiej Akademii. Młodzi adepci siatkówki z zaciekawieniem i wielkim zainteresowanie słuchali opowiadań Marcina Prusa o jego przygodzie z siatkówką. A była to niezwykła przygoda, którą niejeden ze zgromadzonych na hali chciałby powtórzyć. Opowiadał Marcin o swoich podróżach tych dalekich i bliskich, o ludziach, których poznał dzięki siatkówce, a przede wszystkim jak wspaniale było trenować i stanąć na środku hali w której gromadziło się parę tysięcy kibiców i odgrywano hymn Polski. Dla takich chwil warto trenować.

Po zakończeniu rozmowy z Marcinem, przygotowane zostały cztery konkurencje w których rywalizowały dzieci z poszczególnych Akademii. Mierzony był wzrost, liczono ilość odbić sposobem oburącz górnym nad sobą, celność oraz przeprowadzono konkurencję „ kto przybije piątkę Marcinowi” – czyli zasięg. Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody dla dziewczynek z klas I Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Jak widzę trening siatkówki w mojej szkole” oraz wyróżniono po jednej osobie z każdej Akademii, która rokuje na przyszłość na grę w siatkówkę, na najwyższym poziomie. Nagrodę wręczył koordynator wojewódzki Mieczysław Korzeniewski oraz nasz Antonina Grudzińska

Podsumowują wyniki z całego dnia:
I miejsce – Akademia S.O.S. przy SP nr 1
II miejsce – Akademia S.O.S. przy SP nr 4
III miejsce – Akademia S.O.S. przy SP nr 3
IV miejsce – Akademia S.O.S. przy SP nr 5

Dziękujemy gościom za przybycie, nauczycielom za przygotowanie dzieci do siatkarskiego współzawodnictwa, dzieciom za udział oraz Marcinowi za przyjazd i wspólne spędzenie czasu. Wierzymy, że rzeczy które dzieci mogły usłyszeć, zobaczyć i przeżyć na długo pozostaną w ich pamięci.

S.O.S. Kętrzyn
Jolanta Atroszko
Beata Kulesza
Agnieszka Preweda

prus1