Rzeszów Slalom Battle 2015

1367

Rzeszów Slalom Battle 2015 – zawody światowego rankingu WSSA w jeździe na rolkach po raz szósty rozegrane zostały w Millenium Hall Rzeszów. Jeśli zawody rolkarskie, to nie mogło zabraknąć na nich Kętrzyna. Po udanych wrześniowych Mistrzostwach Europy we włoskim Busto Arsizio i październikowych Mistrzostwach Świata w Turynie również z udziałem Kętrzyńskiego BlueBear TEAM przyszedł czas na listopadowe zmagania w „…odległym Rzeszowie”. Naszych dwudziestu rolkarzy szczelnie wypełniło pięknego Mercedesa PGK Komunalnik, za którego udostępnienie składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi i Panu Prezesowi spółki PGK. To dla nas wielki zaszczyt, gdy ludzie wielkiego serca dostrzegają pasję, zapał i wytrwałość w realizacji marzeń młodych i najmłodszych mieszkańców naszego miasta i gminy. Do Millenium zjechało ponad 100 zawodników z Polski, Słowacji, Francji a nawet z Kanady. Zawody miały rangę dwóch kubków, co znaczy, że można było tu zdobyć 200 cennych punktów WSSA (1 kubek = 100 pkt.) Nad prawidłowością zmagań sportowych czuwała para sędziów z Włoch i para z Polski. Bardzo cieszy fakt, że zawody były zdominowane przez juniorów. To wspaniale, że seniorzy zarażają coraz więcej dzieci freestyle slalomem i przekazują im swoje umiejętności. Niebieskie Miśki miały dwa zadania. Najmłodsi – nawiązać rywalizację sportową, poznać zasady i walczyć ze stresem. Starsi i najstarsi – walczyć o podium w dyscyplinach: battle, speed, classic, jump i limbo.

Wspaniałym triple victory może pochwalić się Dawid Jaworski, wygrywając konkurencje speed, classic i battle, podwójnym srebrem Maja Kozłowska w battle i classic, srebrem Kuba Mączyński w classic . W konkurencjach dziecięcych brązowe medale zdobyli Ania Wojtkiewicz i Wojtek Kasprzak. Dobry debiut był udziałem Szymona Jarzynki, który na 29 startujących juniorów zajął 10 miejsce.

Dwudniowe zmagania sportowe i dwie noce w podróży dają trochę w kość, ale jak zawsze w świetna atmosfera zawodów Freestyle slalomu i emocje szybko regenerują zawodników, bo już za pasem grudzień. A w grudniu to Kętrzyn będzie miejscem, w którym spotkają się rolkarze z całej Polski. W dniach 12-13.12.2015 zapraszamy na MISTRZOSTWA POLSKI FREESTYLE SLALOM 2015. Oj, się będzie działo!

jawor rzeszów