Nasza drużyna w Noworocznym Turnieju Młodzików na drugim miejscu!

1723

23 stycznia 2016r (sobota) w Hali Mistrzów przy ul. Moniuszki odbył się pierwszy w tym roku turniej Młodzików. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn, KS Kurian-volley Absolwent Olsztyn, UKS Herkules EŁK oraz OMEGA Mrągowo -te dwie ostatnie drużyny zastąpiły zespoły wcześniej zaproszone, które z przyczyn organizacyjnych FOTO Ola Ostróda i AZS Olsztyn nie mogły do nas przyjechać.

Dyrektor MOSiRu pani Emilia Kaczmarek przywitała uczestników życząc wszystkim zawodnikom wygranej, a kibicom niepowtarzalnej atmosfery.

Nie mogło być inaczej. Drużyny znają się między sobą, jak nie z ligi wojewódzkiej to ze sparingów.

Miło było patrzeć jak rywalizują ze sobą. Na boisku „wojownik” i gra w duchu fair play ,w szatni jak „starzy” kumple. Kibice również dopisali i miło było zwłaszcza dla młodzika z Kętrzyna, że na ich mecze przychodzą starsi koledzy.

Pod bacznym okiem Wiesława Antonika -sędziego z WMZPS turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Podopieczni Marioli Piórkowskiej (ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn) byli tego dnia prawie najlepsi…. Przegrana z Ełkiem 1:2 spowodowała, że Kętrzyn zajął drugie miejsce.

…chciałabym aby grali tak na każdych meczach, z takim zaangażowaniem, wiarą w siebie, aby tak jak dziś tworzyli zespół. Zdaję sobie sprawę, że dopiero zaczynamy, że przed nami dużo pracy, popełniamy sporo błędów, ale niech ta chęć walki nigdy ich nie opuści. Zrobiło mi się miło jak starszy kolega z klubu powiedział ..przyszliśmy dla Was i nie żałujemy. Jestem dumna, że mam takich chłopców.

Organizatorem Noworocznego Turnieju Młodzików był MOSiR Kętrzyn, który ufundował puchary dla Wszystkie drużyn. Pani Emilia Kaczmarek obserwując cały turniej wybrała z każdej drużyny najlepszego zawodnika wręczając mu pamiątkową statuetkę.

Klasyfikacja końcowa :
1 m-ce: UKS Herkules EŁK (Michał Żywalewski – najlepszy zawodnik)
2 m-ce: ENERGA MKS Kętrzyn ( Konrad Skóra – najlepszy zawodnik)
3 m-ce: KS Kurian-volley Absolwent Olsztyn ( Kamil Chudzik – najlepszy zawodnik)
4 m-ce: OMEGA Mrągowo ( Krystian Krajewski – najlepszy zawodnik )

Skład drużyny ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn: Konrad Skóra, Przemek Łobodziński, Klaudiusz Cichecki, Filip Grabowski, Adrian Popławski, Szymon Zalewski, Kacper Lipka, Kamil Kaczanowski, Szymon Błaszczak, Wojtek Hrycenko.

Wyniki meczy:
1 mecz: UKS Herkules EŁK – Omega Mrągowo                         2:0  ( 25:21 ; 25:17)
2 mecz: ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn – Omega Mrągowo   2:0  ( 25:11 ; 25:11)
3 mecz: UKS Herkules EŁK – KS Kurian-volley Absolwent Olsztyn 2:1 ( 17:25 ; 25:20 ; 15:10)
4 mecz: KS Kurian-volley Absolwent Olsztyn – Omega Mrągowo       2:0 ( 25:18 ; 25:9)
5 mecz: UKS Herkules EŁK – ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn        2:1 ( 25:21 ; 18:25 ; 15:13)
6 mecz: KS Kurian-volley Absolwent Olsztyn – ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn   0:2 ( 23:25 ; 17:25)

Po sobotnich rozgrywkach młodzika kadeci z MKS MOSiR Kętrzyn wyjechali w niedzielę do Mrągowa na sparing z juniorami. Tu już trochę inna gra. Jedna i druga drużyna reprezentowała wysoki poziom. Starsi koledzy tym razem byli górą.

Skład drużyny ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn (kadet) :Mateusz Batyra, Karol Połoński, Karol Markowski, Patryk Czapliński, Franek Wyszomirski, Michał Wojtkiewicz, Kuba Makowski.

.