Finał Amatorskiej Kętrzyńskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn

1548

10 kwietnia 2016r w hali MOSiR odbył się finał Amatorskiej Kętrzyńskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Do rozgrywek przystąpiło 12 zespołów ( 8 z Kętrzyna ). Po raz pierwszy do rozgrywek przystąpiła drużyna z MKS MOSiR Kętrzyn. Mimo, że byli najmłodszym zespołem, z meczu na mecz radzili sobie coraz lepiej. Po 1 rundzie gdzie zespoły grały systemem każdy z każdym faworytem była drużyna z Giżycka, która przez 6 kolejek nie straciła nawet seta. W drugiej rundzie (play-offy) zaczęło się trochę mieszać, gdy niespodziewanie Policja wygrywając 2:1 z Kolią Mrągowo zapewniła sobie awans do ścisłej czwórki.
W czwórce najlepszych drużyn znalazły się: Masuria Volley Giżycko, Kamieniarstwo-LIS, Straż Graniczna Kętrzyn oraz Policja Kętrzyn. Zaskoczeniem dla wszystkich był mecz o wejście do finału. Policja znowu górą, pokonując faworyta rozgrywek 2:0. W finale na drużynę z Policji czekali zawodnicy z teamu Kamieniarstwo-LIS, którzy po zaciętym spotkaniu szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę.

Klasyfikacja końcowa Amatorskiej Kętrzyńskiej Ligi Piłki Siatkowej:
1 m-ce: Kamieniarstwo-LIS
2 m-ce: Policja Kętrzyn
3 m-ce: Masuria Volley Giżycko
4 m-ce: Straż Graniczna Kętrzyn
5 m-ce: KOLIA Mrągowo
6 m-ce: Philips&MST
7 m-ce: Urząd Miasta Kętrzyn
8 m-ce: F.P.K Kętrzyn
9 m-ce: Energa MKS MOSiR Kętrzyn
10 m-ce: Nowy Ogólniak
11 m-ce: Smokowo
12 m-ce: Team Cresovia Górowo Iławeckie
Organizator rozgrywek Dyrektor MOSiRu Emilia Kaczmarek wręczyła najlepszym zespołom medale, puchary oraz statuetki. Najlepszym atakującym został Karol Żelisko (team Giżycko) , Mariusz Marzec (Kamieniarstwo-LIS) został najlepszym rozgrywającym, a Andrzej Mankow (Policja) najlepszym przyjmującym.

Na koniec dyrektor MOSiRu Emilia Kaczmarek zaprosiła drużyny z podium do udziału w Turnieju Mistrzów, który odbędzie się 14 maja 2016 w hali MOSiR w Kętrzynie.

Pełna dokumentacja fotograficzna dostępna jest na fanpage MOSiR na facebooku [link do galerii]