Freestyle Slalom Kętrzyn 2016 – SEE YOU NEXT COMPETITION

1757

W piątkowy wieczór 20-stego maja hala widowiskowo sportowa kętrzyńskiego MOSiR zamieniła się w rolkodrom i przywitała rolkarzy z całej Polski na V Ogólnopolskich Zawodach w Jeździe Artystycznej na Rolkach „Freestyle Slalom Kętrzyn 2016”. Tym razem wszystkie ekipy  gości przyjechały wcześniej bo program zawodów był napięty. W sobotę już o 9:00 nastąpiło potwierdzenie rezerwacji wszystkich zawodników przyjezdnych i naturalnie licznej reprezentacji naszego miasta. Rywalizacja przebiegała w pięciu kategoriach wiekowych: 3 kategorie dziecięce, junior i senior startujących  w pięciu konkurencjach na rolkach: speed, battle, free jump, trójbój dziecięcy i speed streeat. Zawodnicy walczyli o turniejowe trofea, którymi były: piękne statuetki ufundowane przez Miasto Kętrzyn, nagrody rzeczowe od Firmy SEBA. Serdecznie dziękujemy sponsorom tytularnym zawodów oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli w stworzeniu naszego sportowego spotkania. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców naszych zawodników, którzy bez reszty wsiąkli w organizację tego dużego przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy też do całego zespołu sędziowskiego, który czuwał nad przestrzeganiem zasad sportowej rywalizacji. Sędzią głównym zawodów z ramienia międzynarodowej organizacji światowego freestyle slomu WSSA był Rafał Rackman z Warszawy, którego wspierali sędziowie: Klaudia Hartmanis, Ewelina Czapla z Rzeszowa, Zuzanna Pruszyńska z Kętrzyna oraz panowie Jakub Bednarski Rzeszów, Michał Sulinowski, Dawid Jaworski, Sebastian Giedziun i Krzysztof Zyborowicz z Kętrzyna.

Udało nam się wspólnie stworzyć świetną atmosferę sportowej rywalizacji połączonej ze świetną zabawą w spotkaniu najlepszych zawodników światowego formatu z zafascynowanymi slalomem nowicjuszami i legendami polskiego freestyle’a. Zabawy i emocji było co nie miara. Od przejętych maluchów pokonujących tor przeszkód, przejeżdżających pod tyczką i pokonujących tor slalomowy przez skupione i przerażone twarze juniorów i nie tylko juniorów, aż po ucztę emocjonalną widowni podziwiającej zmagania profesjonalistów. Dwa dni kętrzyńskiego rolkowania zgromadziło rolkarzy z: Rzeszowa, Katowic, Oywocka,  Warszawy, Białegostoku a także gości zagranicznych z Ukrainy i oczywiście Kętrzyn.

Zawody były częścią ogólno miejskiego spotkania Organizacji Pozarządowych 2016. Sobotni wieczór miłośnicy jazdy na rolkach dedykowali mieszkańcom Kętrzyna. Opanowaliśmy centrum miasta gdzie rozegrane zostały wyścigi uliczne w kategoriach K6, K12, K17 i KO. Rolkowanie po Kętrzynie w Night Skating rozpoczęły uliczne pokazy hip hopu w wykonaniu młodych tancerzy z Kętrzyńskiego Centrum Kultury pod okiem Pana Piotra Frąckiewicza. Serdecznie dziękujemy całej ekipie KCK i MOSiR za przygotowanie logistyczne i wprowadzenie w atmosferę ulicznego happeningu. Ostra szybka ale bezpieczna jazda rolkarzy podobała się mieszkańcom naszego miasta i również zawodnikom, którzy przyjechali na zawody. Serdeczne podziękowania dla czuwających nad bezpieczeństwem funkcjonariuszy policji, ekipie służb medycznych i przedsiębiorstwu Komunalnik za sprawne zablokowanie ulic centrum miasta.

Uroczystego wręczenia trofeów i nagród od sponsorów dokonał zespół sędziowski pod przewodnictwem pana Rafała Rackmana oraz pani Ewelina Lewandowska z ramienia MOSiR w Kętrzynie.

Trochę statystyki, która tworzy się sama podczas elektronicznej rejestracji.

Płeć

73 (57,5%)

Mężczyzna 54 42.5%
Kobieta 73 57.5%

Kategoria

Senior rok 1999 > 24 18.9%
Junior rok 2007 – 2000 46 36.2%
Dzieci 2004 – 2007 30 23.6%
Dzieci 2008 – 2009 17 13.4%
Dzieci 2010 i młodsi 12 9.4%

Konkurencje

Battle 76 59.8%
Speed 87 68.5%
Jump 34 26.8%
Trójbój dziecięcy 54 42.5%

 

Blue Bear sekcja freestyle slalom z UKS OLIMP Kętrzyn  zaprasza na kolejne rolkowe spotkanie.

Oto zwycięzcy Freestyle Slalom Kętrzyn 2016:

Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal i dyplom za udział lub za zajęte miejsca. Ogółem rozdano 140 medali, statuetek i dyplomów.

TRÓJBÓJ DZIECIĘCY

 

miejsce 2010 i młodsi 2009-2008 2007-2004
1 Liwia Pelinko Rzeszów Abigejl Pelinko Rzeszów Anna Wojtkiewicz Kętrzyn

 

2 Aleksandra Niemczyk Otwock Dagmara Kilian Rzeszów Klara Nazorek Otwock

 

3 Maja Kos Otwock Nadia Jeziorek Otwock Marika Jeziorek Otwock

 

4 Maja Narwojsz Kętrzyn Joanna Radawiec Kętrzyn Natalia Kociszewska Otwock

 

1 Wiktor Stankiewicz Kętrzyn Maciej Tęczar Rzeszów Jakub Traczewski Rzeszów
2 Jakub Kostrzewa Otwock Damir Chabanenko Rzeszów Bartosz Malesa Otwock
3 Wojciech Pudło Kętrzyn Marcin Zrębiec Rzeszów Wiktor Smosarski Kętrzyn
4 Piotr Klimowicz Kętrzyn Szymon Wagner Otwock

BATTLE SLALOM MAN SENIOR

1.     Sulinowski Michał Kętrzyn
2.     Jaworski Dawid Kętrzyn
3.     Mroczek Tomasz Rzeszów
4.     Wieczorek Tomek Rybnik

BATTLE SLALOM WOMAN SENIOR

1.     Hartmanis Klaudia Rzeszów
2.     Boiko Margaryta Odessa Ukraina
3.     Kozłowska Aleksandra Kętrzyn
4.     Labriga Halina Otwock

SPEED SLALOM MAN SENIOR

1.     Jaworski Dawid Kętrzyn
2.     Wieczorek Tomek Rybnik
3.     Sulinowski Michał Kętrzyn
4.     Zyborowicz Krzysztof Kętrzyn

SPEED SLALOM WOMAN SENIOR

1.     Czapla Paulina Rzeszów
2.     Hartmanis Klaudia Rzeszów
3.     Boiko Margaryta Odessa Ukraina
4.     Labriga Halina Otwock

FREE JUMP MAN

1.     Mroczek Tomasz Rzeszów
2.     Jaworski Dawid Kętrzyn
3.     Zyborowicz Krzysztof Kętrzyn
4.     Romanowski Jan Białystok

FREE JUMP WOMAN

1.     Dziama Magdalena Rzeszów
2.     Tereszczuk Sara Kętrzyn
3.     Czapla Justyna Rzeszów
4.     Boiko Margaryta Odessa Ukraina

BATTLE SLALOM MAN JUNIOR

1.     Mączyński Jakub Kętrzyn
2.     Bojda Dominik Rzeszów
3.     Smosarski Wiktor Kętrzyn
4.     Depta Oliwier Kętrzyn

BATTLE SLALOM WOMAN JUNIOR

1.     Czapla Justyna Rzeszów
2.     Kozłowska Maja Kętrzyn
3.     Dziama Magdalena Rzeszów
4.     Marszałek Nina Warszawa

SPEED SLALOM MAN JUNIOR

1.     Kilian Hubert Rzeszów
2.     Flaga Jakub Rzeszów
3.     Mączyński Jakub Kętrzyn
4.     Bojda Dominik Rzeszów

SPEED SLALOM WOMAN JUNIOR

1.     Czapla Justyna Rzeszów
2.     Dziama Magdalena Rzeszów
3.     Najda Patrycja Rzeszów
4.     Wisz Natalia Rzeszów