Kętrzyńskie sukcesy na Kaunas Open Pool

1689

W dniach 7-­8 maja w Kownie na Litwie odbył się międzynarodowy turniej bilardowy w „9­bil” Kaunas Open. Celem było osiągnięcie jak najlepszego wyniku oraz godne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. W turnieju wzięło udział 43 zawodników z takich krajów jak: Norwegia, Białoruś, Litwa i Polska. Polskęn reprezentowali: Dawid Tonojan, Damian Ejmont, Marcin Klimkowicz, Krystian Kosik, Adrian Śledziewski, Tomasz Matys i Jerzy Wasilewski. Damian Ejmont oraz Krystian Kosik spotkali się w finale tych zawodów.
W półfinale po kapitalnym meczu Damian Ejmont pokonał numer jeden litewskiego rankingu Pijusa Labutisa 9:8. W drugim półfinale Krystian Kosik bez większych problemów pokonał zawodnika z Białorusi Vladislava Lesa 9:3. W polskim (kętrzyńskim) meczu finałowym Damian objął szybkie prowadzenie 5:0 i nie pozwolił sobie na utratę takiej przewagi. Ostatecznie brzmiał wynik 9:5 dla Damiana Ejmonta. Pierwsze miejsce Damiana oraz drugie miejsce Krystiana (przypominamy, że w tamtym roku również zajął 2 miejsce) zajęte na turnieju międzynarodowym to niewątpliwy sukces kętrzyńskich bilardzistów.
Dalej podtrzymujemy dobre relacje z Litewskim Związkiem Bilardowym, co niewątpliwie wpisuje się idee powstania Bałtyckiego Centrum Bilardowego.