W Kętrzynie z Kopciuszka wyrósł mistrz

1629

W dniach 27-30 maja w Kętrzynie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych rywalizowały w rozgrywkach siatkarskich reprezentacje dziewcząt z 16 województw . W jej trakcie rozegrano 36 spotkań, a taka dawka emocji przyniosła kibicom ogromną satysfakcję. Emocje były tym większe, że reprezentacja Warmii i Mazur rozpoczęła swój start w zawodach od dwóch zwycięstw, co dało im awans do 1/8 rozgrywek finałowych. Niestety, dalsze zmagania naszych zawodniczek zakończyły się porażkami. Mimo to, reprezentantki naszego regionu zostały sklasyfikowane na ósmym miejscu, co w porównaniu do OOM z roku ubiegłego oznacza awans o osiem pozycji.

Złotymi medalistki zostały natomiast siatkarki województwa kujawsko-pomorskiego, którym na początku rozgrywek nikt nie wróżył takiego sukcesu. W finale pokonały one siatkarki województwa mazowieckiego. Brązowy medal wywalczyły natomiast zawodniczki reprezentujące województwo śląskie.