Magda Chmielewska wygrała Mazovia 24h Maraton

1757

Magda Chmielewska przejechała 254 kilometry podczas rozegranego w ostatni weekend Mazovia 24h Maraton. Dało jej to zwycięstwo w klasyfikacji generalnej kobiet. Maraton zorganizowany został przez ZamanaGroup w Zagnańsku koło Kielc.

W maratonie 24-godzinnym wzięło udział blisko 200 uczestników. Oprócz maratończyków z Polski pojawili się także goście z Litwy, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Maraton rozgrywany był na ponad 15km pętli, a do zwycięstwa liczyła się suma przejechanych okrążeń. Wyzwanie można było podjąć samemu, w parze lub drużynowo.
Ja lubię indywidualną rywalizację – mówi Magda Chmielewska.
Kętrzyńska kolarka przyznaje, że udział w wyścigu 24-godzinnym to nie sama walka z trasą, ale głównie ze swoimi słabościami.
– Zadanie teoretycznie było proste przejechać jak największy dystans w ciągu jednej doby, jednak po kilku godzinach na rowerze, gdzie na pętli przewyższenia miały ok. 300m – naprawdę ciężko utrzymać koncentrację i jeszcze zdobyć się na walkę z podjazdami – opowiada Chmielewska.
W takim wyścigu obok przygotowania liczy się strategia walki.
W nocy w lesie było naprawdę niebezpiecznie, dlatego w dzień i kolejnego dnia od rana zależało mi, żeby jak najwięcej kręcić – mówi Magda. – Nie bez znaczenia było dla mnie wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy zawsze mi dopingują i pomagają – to najlepsza motywacja.
Kolejny wyścig 13 sierpnia w Ełku. Jest więc trochę czasu na regenerację i treningi, by powalczyć o kolejne podium.