Siatkarze plażowi bartoszyckiego aresztu śledczego najlepsi

1651

Do 2 w nocy walczyli siatkarze plażowi służb mundurowych i ratowniczych. IV Wojewódzki Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych obywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn i Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. Turniej rozegrano na „Kętrzyniance”.

W nocy z 25 na 26 sierpnia już czwarty raz odbyły się Wojewódzki Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych. Tym razem dzięki przychylności Burmistrza Miasta Kętrzyn Krzysztofa Hećmana zawody rozegrane zostały na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego “Kętrzynianka”. Organizatorami zmagań byli Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej.

W szranki stanęło łącznie 15 drużyn reprezentujących Komendę Powiatową Policji w Mrągowie, w Kętrzynie, Komendę Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Komendę Wojewódzką policji w Olsztynie, Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Areszt Śledczy w Bartoszycach, Izbę Celną w Olsztynie, Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej, Lasy Państwowe, Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie oraz Placówkę Straży Granicznej w Barcianach.

Zawody rozegrano systemem brazylijskim – najbardziej popularnym w tego typu rozgrywkach. Zmagania były bardzo zacięte i wyrównane, a drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Mecze trwały do godziny 2 w nocy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Areszt Śledczy Bartoszyce w składzie Mariusz Królikowski i Piotr Worobiej. Tuż za nią uplasowała się drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w składzie Mariusz Kozłowski i Andrzej Mankow. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie Adam Pawłowski i Paweł Mazek.

Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, Lasy Państwowe oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Kętrzyn. Dyplomy i upominki w imieniu organizatorów wręczał Komendant Powiatowy Policji w Olsztynie mł. insp. Dariusz Ślęzak.

mł. asp. Ewelina Piaścik, Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie

mundurowi