Bałtyckie Centrum Bilardowe tętni życiem

1550

W niedzielę 11.09.2016 r. w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbył się trzeci turniej z cyklu Grand Prix Polski w Karambol 3-bandy – Droga do World Games Wrocław 2017. Zwycięzcą turnieju został Dawid Tonojan reprezentujący MOSiR Kętrzyn. Dawid pokonał w finale Kamila Suszczyńskiego MOSiR Kętrzyn 15:14. Trzecie miejsce zajęli Krystian Kosik (Kętrzyn) oraz Damian Ejmont (MOSiR Kętrzyn).

Ponadto dzięki zorganizowanemu szkoleniu w dniach 16-22 sierpnia w Kętrzynie, mieliśmy okazje poznać najlepszego trenera w Karambol na świecie – Jose Maria Quetglas.

Nauczył nas mechanizmu grania w Karambol, który różni się od gry w pool bilard. Szkolenie przebiegało głównie na nauce postawy do gry oraz na wykonywaniu podstawowych karamboli i kontrolowaniu bil znajdujących się na stole. Ważnym elementem szkolenia była nauka wymierzenia, w który punkt na stole ma uderzyć zagrywająca biała, aby uderzyła w 3 bandy i następnie zaliczyła kolejną lub kolejne bile. Efekty już przyszły na najbliższym turnieju Grand Prix Polski w Karambol 3-bandy, gdzie mecze kończyły się najczęściej zrobieniem 15 karamboli oraz seriami 3-4 karamboli w podejściu (w Karambol 3-bandy gramy do 15 karamboli lub 35 podejść).W poprzednich turniejach mecze kończyły się najczęściej przez limit podejść.

Aktualnie w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbywają się treningi Kadry Polski w Karambol 3 bandy, w dniach poniedziałek, środa, piątek godz. 18-20. Treningi mają na celu jak najlepsze przygotowanie Dawida Tonojana i Damiana Ejmonta do zawodów The World Games Wrocław 2017. Miejmy nadzieję, że odbyte szkolenie i oraz zdobyta na nim wiedza i aktualne treningi przyniosą zamierzone efekty.