Siatkarki Wilczka Wilkowo na drugim miejscu

1731

Drugie miejsce w II jesiennym turnieju młodziczek zajęły siatkarki Wilczka Wilkowo. W turnieju wystąpiły obok Wilczka UKS „WarmissVolley” Olsztyn oraz MKS Dobre Miasto.

Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” i grano po 3 sety bez względu na wynik. W pierwszym meczu  Wilczek wygrał 3-0 z drużyną z Olsztyna. Edward Szudzich, trener siatkarek z Wilkowa chwali swoje zawodniczki, które jako pierwsze opanowały tremę i wygrały pierwszego seta do 22.
– Drugi set to dobra gra w obronie Wilkowa, mocna skuteczna zagrywka i wynik 25 : 18. Trzecia partia po zmianach składów w obu zespołach wyrównała się, ale Olsztyn już nie pozbierał się po dwóch przegranych setach i ostatecznie przegrał 10 : 15 i cały mecz 0 : 3 – mówi Edward Szudzich.
W drugim mecz Dobre Miasto wygrało 3-0 z Olsztynem, a o zwycięstwie w turnieju zdecydował mecz Wilkowa z Dobrym Miastem. Niestety, mecz zakończył się porażką Wilczka 0-3.
Dziewczęta wystąpiły w składzie:
Siemaszko Pola – kapitan; Kuberska Kornelia (otrzymała nagrodę najlepszej zawodniczki w drużynie); Koch Anastazja; Sachryń Wiktoria; Obolewicz Weronika; Lisek Oliwia; Konarska Klaudia; Korpalska Magdalena; Dębska Iga; Wojciechowska Maja; Siemaszko Julia.
W tym sezonie LUKS „Wilczek” Wilkowo wystąpi w lidze wojewódzkiej w dwóch kategoriach: juniorki i młodziczki. Pierwsze mecze zaplanowano na 9 października – juniorki i 29 październik – młodziczki.