Granica Kętrzyn – Rominta Gołdap 2-1

1604

5 zwycięstwo w sezonie zanotowała kętrzyńska Granica. Tym razem piłkarze Granicy ograli Romintę Gołdap, po bramkach Kacpra Rałowca i Pawła Miłoszewskiego. W końcówce „gotowało się” pod bramką Granicy, ale na szczęście gołdapianie nie umieli wykorzystać kilku dogodnych okazji do wyrównania.

Sprawdza się teoria Mirosława Millera, trenera Granicy, że piłkarze kętrzyńscy lepiej grają z lepszymi. Rominta to solidny zespół czołówki tabeli. Jednak Granica radziła sobie z przeciwnikiem bardzo dobrze. Po bramce w 25 minucie Kacpra Rałowca kętrzynianie kontrolowali grę. Przełomowym momentem meczu okazała się sytuacja z 65 minuty, kiedy to jeden z zawodników Granicy upadł w polu karnym gości. Trybuny domagały się karnego. Sędzia kazał grać dalej i już w następnej akcji, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamil Prusinowski trafił na 1-1. 2 minuty później wynik spotkania rozstrzygnął Paweł Miłoszewski. Do końca meczu atakowali gołdapianie, tworząc sobie kilka dogodnych do zdobycia bramek okazji. Na szczęście, żadnej z nich nie umieli wykorzystać lub stawał im na drodze bramkarz Granicy.
Mecze 12 kolejki wciąż trwają. W zakończonym już spotkaniu w Reszlu Orlęta zremisowały z Wikielcem 2-2.
Granica z dorobkiem 17 punktów nadal będzie w środku tabeli.