Inauguracja III Ligi Seniorów w Piłce Ręcznej

1898

W miniony weekend (30.10) szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn zainaugurowali rozgrywki III Ligi Podlaskiej Seniorów.
W niedzielę zespół MOSiR- u podejmował na hali na ul. K. Wielkiego drużynę KS „ Bestios” Białystok. Zawodnicy z Kętrzyna wyszli na mecz w doskonałych nastrojach i bardzo skoncentrowani – nastwieni na zwycięstwo. W kętrzyńskim zespole występuje tylko dwóch seniorów (Paweł Dziakiewicz i Karol Niedziałkowski), pozostali to juniorzy (16-18 lat). Od samego początku kętrzynianie narzucili swój styl gry , nie pozwalając przeciwnikom na zbyt wiele. Po pierwszej połowie MOSiR prowadził 16-9. W drugiej połowie kętrzynianie kontrolowali przebieg meczu nie pozwalając „Bestiosowi „ na odrobienie strat .Na uwagę zasługuje doskonała gra w obronie całego zespołu oraz kapitalny występ prawo rozgrywającego Dominika Pałasza – zdobywcy 14 bramek. Końcówka spotkania to koncert gry MOSiR-u i bezradność Białegostoku .Doskonale zagrali skrzydłowi , kilka szybkich kontr i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31÷20 dla Kętrzyna.

Skład drużyny MKS MOSiR Kętrzyn:
Bramkarze: Maciej Gryczka, Kacper Niewiadomski
Zawodnicy z pola: Chudyński Radosław(1),Dziakiewicz Paweł, Guźniczak Jan(3), Kowszuk Mikołaj, Kręciewski Krystian(4), Marcinkiewicz Maciej(1), Niedziałkowski Karol, Niedziółka Michał, Pałasz Dominik(14), Pietrasik Bartłomiej(5), Siewruk Karol, Tymoszuk Sławomir, Wójcik Maciej(3).
Trener: Cezary Tyszka. Kierownik zespołu: Wiesław Adamczyk