Kolejny sukces Pięściarzy Niedźwiedzia na Pucharze Polski

1806

Kolejny sukces odnieśli nasi bokserzy na rozgrywanym w Grudziądzu Pucharze Polski Kadetów i Kadetek(roczniki 2000 i 2001), który odbył się w dniach 3-6 listopada. W Pucharze Polski wzięło udział 80 pięściarzy i 45 pięściarek. Nasz klub reprezentowali Kacper Szwajdych (rocznik 2001) w wadze do 54 kg i Szymon Piotrowski w wadze do 75 kg. Kacper w pierwszej walce trafił na zawodnika z Polmetu Starogard Gdański Klaudiusza Staszewskiego. Walka odbywała się pod dyktando naszego zawodnika który walcząc z odwrotnej pozycji kontrolował przebieg całej walki co róż kontrując swojego przeciwnika. W walce półfinałowej staną na przeciwko boksera z Wółkiennika Łodzi Aliego Alieva, który tak jak Kacper walczył z pozycji tzw. mańkuta. Walka była bardzo wyrównana i werdykt mógł pójść w obie strony. Niestety sędziowie widzieli przewagę zawodnika z Łodzi i to jego ręka powędrowała w górę. Szymon Piotrowski( rocznik 2001) nie miał szczęścia w losowaniu i w półfinale od razu trafił na najmocniejszego przeciwnika w tej wadze zawodnika KS Raszyn Mateusza Szewczyka(rocznik 2000) który jest tego rocznym mistrzem Polski Kadetów i brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Szymon bardzo ambitnie wyszedł do pojedynku nie bojąc się tak utytułowanego i starszego o rok przeciwnika starając się zaskoczyć wyższego o głowę rywala. Niestety rywal nie dał się zaskoczyć i bez problemu wygrał ten pojedynek jak i cały puchar. Jestem zadowolony z występu naszych bokserów którzy pokazali że ciężką pracą można osiągać wiele. Są to młodzi i ambitni zawodnicy cały czas się rozwijają i za rok to oni będą starsi od swoich przeciwników. Ze sportowymi pozdrowieniami trener Kamil Kondej.

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORA MTI FURNINOVA.