NAJMŁODSI PIŁKARZE Z CAŁEGO REGIONU WYBRALI ZDROWIE. JUŻ PO RAZ 19 W KĘTRZYNIE

1545

Ogólnopolski turniej halowej piłki nożnej dzieci odbył się w Kętrzynie już po raz 19. Tym razem w rywalizacji wzięło udział 12 najlepszych zespołów z całego regionu. Zwyciężyli młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn.

W sobotę i niedzielę halę MOSiR wzięli we władanie najmłodsi piłkarze. 12 drużyny z całego regionu rozegrało XIX Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej. W sobotę drużyny rozgrywały mecze w grupach. Po dwie najlepsze awansowały do grupy finałowej, która rywalizowała w niedzielę o miejsca 1-6. Drużyny z miejsc 3 i 4 zagrały turniej pocieszenia o miejsca 7-12.

Po emocjonującej grze najlepsi okazali się młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn. W turnieju wystartowały 3 zespoły z Kętrzyna. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy z UKS Zryw I, którzy ostatecznie uplasowali się na 6 miejscu. Granica Kętrzyn zajęła 11 miejsce, a UKS Zryw II 12.

Krzysztof Krupienik, związany z kętrzyńskim sportem od lat przypomina, że na pomysł organizacji turnieju pod koniec XX wieku wpadli Roman Danisiewicz, Sławomir Suchocki, Jan Horbaczewski i ówczesny dyrektor Zespołu Szkół przy Kazimierza Wielkiego Jacek Czyżak. Wspomina niedawne lata, gdy w turnieju uczestniczyły dziecięce zespoły czołowych polskich klubów piłkarskich.
– Wśród uczestników tej imprezy znaleźlibyśmy wielu uznanych dzisiaj ligowców – mówi Krzysztof Krupienik.
Za rok 20, jubileuszowa impreza. Czas więc najlepszy, by zaprosić do Kętrzyna dziecięce drużyny z całej Polski.

źródło i zdjęcia: nmketrzyn.pl