Rozgrywki Ligowe w Bałtyckim Centrum Bilardowym

1479

I Polska Liga Bilardowa
12.11.2016 r w sobotnie popołudnia wszystkie oczy skierowane były na Tczew i Kętrzyn. Tam właśnie decydowały się losy awansu do Bilardowej Ekstraklasy.

W Kętrzynie w pierwszej lidze zagrali Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn i Idoslubu.pl Kielce. Kętrzynianie mając gorszy stosunek małych punktów musieli wygrać wyżej niż Arkadia. Po pierwszym meczu został zachowany status quo. Drugi pojedynek to szybkie zwycięstwo Dawida Tonojana oraz mega długie oczekiwanie na zakończenie dwóch pozostałych pojedynków. I jak to w horrorze bywa, zakończenie nastąpiło w ostatnich partiach. Ósemka dla gospodarzy a debel… dla Kielc. Dramat zawodników z Kętrzyna, ponieważ Bilardową Ekstraklasę przegrali dwoma deblami 9:10. Dzięki temu z awansu cieszy się Arkadia Tczew.

II Polska Liga Bilardowa

Jednocześnie z rozgrywkami I ligi toczyło się spotkanie w II Polskiej Lidze Bilardowej – Zmierzyły się ze sobą drużyny: BCB MOSiR II Ketrzyn i Green Club IV Gdańsk. Damian Ejmont wygrał 2 mecze a Dorian Czubaszek 1, co dało ogólnie remis 3:3 z zespołem z Gdańska. Remis premiował naszych zawodników, którzy ostatecznie zajmują 2 miejsce w tabeli i będą grali w barażach do I ligi.