MIKOŁAJKOWY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

2142

18 grudnia 2016 r. na hali MOSiR odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn pod honorowym patronatem Prezesa Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. W turnieju wzięło udział 27 dziewcząt w dwóch kategoriach: rzucanka siatkarska oraz single.  Dziewczęta rywalizowały najpierw w grupach a następnie walczyły o konkretne miejsca. W tle leciały świąteczne piosenki, a rodzice przygotowali drobny poczęstunek dla wszystkich uczestniczek. Na zakończenie turnieju każda dziewczynka odebrała drobny upominek oraz dyplom, a najlepsze zawodniczki medale i koszulki, nagrody ufundowane przez MOSiR Kętrzyn oraz przez Fundację Huberta Jerzego Wagnera. Turniej sędziowały starsze zawodniczki z klubu MKS MOSiR Kętrzyn, które reprezentują nasze miasto w rozgrywkach ligowych oraz trenują w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Starsze koleżanki nie tylko liczyły punkty ale również pomagały młodszym koleżankom, wspierały, kibicowały oraz służyły radą.

W kategorii rzucanka siatkarska rywalizowały dziewczęta z rocznika 2008 i młodsze. Bezkonkurencyjna okazała się Daria Dymańska reprezentująca barwy SP 4 w Kętrzynie, która wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła I miejsce. Druga była Zofia Preweda również z SP 4, a trzecie miejsce zajęła Joanna Radawiec z SP nr 3 w Kętrzynie. Wszystkie trzy dziewczynki już drugi rok na co dzień trenują w ramach sekcji piłka siatkowa w klubie MKS MOSiR Kętrzyn. W kategorii single siatkarskie rywalizowały dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze. W tej kategorii najlepsza okazała się Wiktoria Zalewska z klubu LUKS Wilczek Wilkowo. Drugie miejsce zajęła Magda Łukasik, a trzecie Daria Szewczyk, obie dziewczynki z SP 4, gdzie uczęszczają do klasy sportowej. W klasyfikacji drużynowej puchar wywalczyła drużyna z SP 4, przygotowana przez panie Wioletta Sosnowska oraz Judyta Radziwon.

Dziękujemy trenerom za przygotowanie zawodniczek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, trzymamy kciuki za występy w kolejnych turniejach i mamy nadzieję, że w przyszłości część z tych dziewcząt będziemy oglądać na ligowych parkietach w najlepszych klubach oraz w reprezentacji. Wesołych Świąt.