MKS MOSIR KĘTRZYN – MLKS CZARNI OLECKO 24:22 (15:13)

1833

Piłkarze ręczni MKS MOSiR Kętrzyn wygrali czwarty mecz w III podlaskiej lidze seniorów. Z 8 punktami wciąż liczą się w walce o II ligę. Martwi jednak styl i ilość błędów, które popełnili dzisiaj kętrzynianie. Cezary Tyszka, trener MKS-u nie poznaje swoich chłopaków.

Zaczęło się fatalnie. W 5 minucie było już 1:5, a w 12 było blisko do katastrofy. Olecko prowadziło nawet 10:3. Końcówka I połowy należała jednak do MKS-u i kętrzynianie schodzili na przerwę z wynikiem 15:13. W przerwie kibice wierzyli w przekonywujące zwycięstwo gospodarzy, a ci z bębnem organizowali całkiem skuteczny doping. Po przerwie na boisku było już znacznie lepiej, chociaż liczba zmarnowanych sytuacji sam na sam z bramkarzem zaprzeczała podstawowym prawom statystyki. Bramki powinny wpadać, ale nie chciały. Piłka albo odbijała się od słupków i poprzeczki, albo trafiała w bramkarza, a do bramki nie chciała wpadać. Na szczęście goście też nie mieli najlepszego dnia, bo nie umieli wykorzystać błędów gospodarzy. Przez całą II połowę kętrzynianie prowadzili spokojnie 3-4 bramkami, ale końcówka była emocjonująca, bo Czarni doszli na 1 bramkę i tyle, bo 2 punkty ostatecznie zostają w Kętrzynie.