Graliśmy i pomagaliśmy dla Agnieszki Strzelczyk

1468

Agnieszko idź prosto przed siebie – to hasło niezielnego koncertu charytatywnego, który został zorganizowany w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. Dochód z koncertu połączonego z licytacją wielu przedmiotów był przeznaczony na przeszczep komórek macierzystych Agnieszki Strzelczyk walczącej od 16 lat z zanikiem mięśni.

Dla Agnieszki i jej najbliższych był to dzień szczególny, dzień który dawał szansę na skuteczną pomoc w sfinansowaniu leczenia jej choroby. Obserwując Agnieszkę, która cały czas towarzyszyła koncertowi można było zauważyć jak na jej twarzy coraz częściej gościł serdeczny i radosny uśmiech.
– Jest to dla mnie dzień szczególny. Z tego miejsca chcę z całego serce podziękować wszystkim za przybycie i stworzenie tak wspaniałej atmosfery. To naprawdę dla mnie znaczy wiele, bo może być dla mnie i dla mojej córeczki szansa na lepsze życie. Dziękuję również wszystkim darczyńcom oraz organizatorom koncertu. Bez ich pomocy i zaangażowania nie doznałbym tego, co teraz czuję, a do wyrażenia moich uczuć o prostu brakuje mi słów – powiedziała z nieukrywaną radością Agnieszka podczas rozmowy z gazetą.
Koncert oraz licytację poprowadzili znani kętrzynianom Dorota Gwarda, Michał Kasperowicz i Piotr Frąckiewicz. Natomiast na scenie przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się między innymi: dzieci z „Jedyneczki” Doroty Gwardy i Ireny Linkiewicz, członkowie Studia Wokalnego „Sukces” Agaty Dowahań, Michał Kasperowicz wraz z braćmi Bednarczykami, kętrzyński zespół coverowy „Magness”, zespół Dr Watt, Włodzimierz Chmal oraz grupy taneczne z Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Uczestnicy koncertu za symboliczną kwotę włożoną do puszki mogli między innymi skorzystać z oferty kulinarnej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Drużynę Szpiku, wypieków przygotowanych przez kętrzynian, a także zakupić w sklepiku wystawione przedmioty, pomalować twarz i paznokcie lub wziąć udział w licytacjach.
Cały dochód z niedzielnego koncertu przeznaczony będzie na pomoc w leczeniu 28-letniej Agnieszki Strzelczyk, która od 16 lat walczy z nieuleczalną chorobą. Jedyną szansą na zatrzymanie postępującej choroby jest przeszczep komórek macierzystych. Zgodę na taką terapię wyraziła Komisja Bioetyczna.

źródło i zdjęcia: nmketrzyn.pl