RÓŻANKA WRÓCIŁA NA POZYCJĘ LIDERA LIGI. RAFAŁ ŻUKOWSKI DZISIAJ NIE DO PRZEJŚCIA

1629

Działo się podczas 6 kolejki Kętrzyńskiej Ligi Futsalu. Liderująca do tej kolejki Granica poległa ze Świętymi 0:3, a Różanka wypunktowała Chorzelę Team 5:2. Komplet punktów zgarnęły również drużyny Carolewii i GKP Futsal. W czołówce zrobił się tłok. Na fotel lidera wróciła Różanka.

W najciekawszym w tej kolejce spotkaniu Różanka pokonała ubiegłorocznego mistrz ligi zespół Chorzela Team i wróciła na pozycję lidera tabeli. Przed spotkaniem Ireneusz Żukowski, kierownik ekipy Różanka miał nadzieję, że jego piłkarze zrewanżują się Chorzeli za czwartkową porażkę w lidze barciańskiej. Mecze zaczęli głęboko cofnięci, odpierając ataki Chorzeli.
– Oni tak z nami grali w Barcianach i wygrali. Teraz czas na nas – mówił Ireneusz Żukowski.
I nie pomylił się. Taktyka była skuteczna, ale bez znakomitej gry lidera zespołu Rafała Żukowskiego i to by było za mało. Rafał był wszędzie, gdzie był akurat potrzebny. I nie mylił się. W końcówce Różanka zdobyła gola i mecz się otworzył. Do przerwy Różanka trafiła jeszcze dwa razy i było 3-0. Po przerwie Chorzela szybko strzeliła dwie bramki i kiedy wydawało się, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu zawodnicy Chorzeli popełnili błąd przy zmianie. Sędzia nie miał wyjścia i ukarał 2-minutową karą jednego z zawodników Chorzeli. Rafał Żukowski spokojnie ustawił akcję, że palce lizać i zrobiło się 4:2. Potem już były tylko nerwy, kolejna kara dla Chorzeli i piąty gol dla Różanki.
W pierwszym spotkaniu Granica przegrała ze Świętymi Pieckowo 0:3. Lucjan Pawłowski, sędzia Kętrzynskiej Ligi Futsalu ocenił, że zawodnicy Granicy nie obudzili się jeszcze po przerwie świąteczno-noworocznej i łatwo oddali pole reszelanom.
Carolewia długo męczyła się z solidnym Extreme Team. Długo utrzymywał się wynik 1:0 dla Extreme, ale w końcówce pokazali się w końcu bracia Rałowiec i było po zawodach.
Pierwsze zwycięstwo w lidze odnieśli piłkarze GKP Futsal i tym samym włączyli się w walkę o „ósemkę”.
Kolejne mecze już w następną niedzielę (15 stycznia).