Igrzyska Bilardowe w Bałtyckim Centrum Bilardowym

1786

W dniach 11-13 marca odbyły się w Ketrzynie Igrzyska Bilardowe 2017. Igrzyska zaczęły się od pokazu trików bilardowych w wykonaniu Mistrza Polski Ziemowita Janaszka. Następnie rozegrany został międzynarodowy mecz w „9 bil” Kętrzyn vs. Kowno, który ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść reprezentantów Litwy.

W sobotę 12.03.2017 r. Burmistrz Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman dokonał oficjalnego otwarcia Igrzyska i przekazał pierwsze rozbicie rozpoczynające turniej naszemu najstarszemu i najwierniejszemu kibicowi Stanisławowi Wajnbergerowi. Po rozbiciu zawodnicy przystąpili do pojedynków o miano najlepszego zawodnika turnieju Grand Prix Polski w Pool Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 2017 oraz Mistrzostw Polski w Karambol 3-bandy. Najlepszym zawodnikiem turnieju Grand Prix Polski okazał się Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie), który w finale pokonał Konrada Piekarskiego ( Metal Fach Sokółka) 6:4. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Marcel Fortuński (ERG Bierun Folie) i Michał Turkowski (Nosan Kielce), najlepszym zawodnikiem z Kętrzyna okazał się Krystian Kosik zajmujący ostatecznie 9 miejsce. Mistrzem Polski w Karambol 3-bandy został Dawid Tonojan (BCB MOSiR Kętrzyn), który w finale pokonał zeszłorocznego Mistrza Polski Konrada Juszczyszyna (ERG Bieruń Folie) 9:8. Trzecie miejsce wywalczyli: Kamil Suszczyński (BCB MOSiR Ketrzyn) oraz Krystian Ćwikła (Hades Poznań). W turnieju zagrało 88 zawodników w tym liczna grupa zawodników z Kętrzyna.

zdjęcia: nmketrzyn.pl i Bałtyckie Centrum Bilardowe