ZAKOŃCZYŁY SIĘ ROZGRYWKI POZYTYWNEJ LIGI PIŁKI RĘCZNEJ DLA NAJMŁODSZYCH ADEPTÓW SZCZYPIORNIAKA

1743

W kętrzyńskiej Hali Mistrzów odbył się szósty, ostatni turniej w ramach Ligi Pozytywnej. Przez ostatnie pół roku rywalizowali w nich najmłodsi adepci szczypiorniaka z Kętrzyna, Bartoszyc i Olsztyna. I w takiej kolejności zakończyli rozgrywki.

Ale nie tylko rywalizacja sportowa się liczyła. W Lidze Pozytywnej biorą udział chłopcy z 4 i 5 klas szkoły podstawowej, dla których nie organizuje się zawodów nawet na szczeblu regionalnym. Dlatego z inicjatywy trenerów MKS MOSiR Kętrzyn, MDK Bartoszyce i Szczypiorniaka Olsztyn powołano do życia ligę, dzięki której najmłodsi szczypiorniści mają szansę porównać swoje umiejętności z rówieśnikami z innych klubów.
Trenerzy zgodnie przyznają, że pomysł będzie kontynuowany także w przyszłym sezonie. Uczestnicy ligi to uczniowie klas sportowych swoich szkół. W Kętrzynie taka klasa funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 4. Cezary Tyszka, opiekun jednego z roczników cieszy się z zainteresowania dzieci piłką ręczną.
– Ogłosiliśmy nabór do klasy sportowej wśród uczniów 3 klas i odzew był zaskakujący: zgłosiło się ponad 30 chętnych, a my możemy wybrać tylko czternastu chłopców – mówi Cezary Tyszka.
Trener kętrzyńskich szczypiornistów zapewnia, że pomimo ograniczeń, wszyscy chętni znajdą swoje miejsce w systemie szkolenia piłkarzy ręcznych w Kętrzynie. Szkoleniem najmłodszej klasy zajmie się obrońca III-ligowego MKS MOSiR Kętrzyn – Karol Niedziałkowski.
Duże zainteresowanie piłką ręczna jest również w Olsztynie. Aleksandra Walczak, trenerka najmłodszych w Szczypiorniaku nie narzeka na brak chętnych. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że w lidze pozytywnej mogła wystawić dwa zespoły spośród swoich podopiecznych.
Zainteresowanie i siła szkolenia w Bartoszycach jest powszechnie znana. To miasto od wielu lat stawia na szkolenie ręcznych i to z bardzo dobrymi efektami.

Na zakończenie ligi były medale i puchary. Podsumowująca imprezę Aneta Janczuk zaprosiła wszystkich do Kętrzyna na kolejną edycję ligi.

Wyniki ostatniego turnieju Ligi Pozytywnej:
Olsztyn (fioletowy) – Kętrzyn 5:13
Olsztyn (czerwony) – Bartoszyce 6:17
Olsztyn (fioletowy) – Olsztyn (czerwony) 16:8
Kętrzyn – Bartoszyce 14:5
Bartoszyce – Olsztyn (fioletowy) 10:10
Olsztyn (czerwony) – Kętrzyn 7:17

źródło i zdjęcia: nmketrzyn.pl