Bilardowy weekend w MOSiR Kętrzyn

1791

Dnia 22.04.2017 r. w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbył się 2 turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów w bilard „8-bil”. W turnieju wzięło udział 27 zawodników. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Dorian Czubaszek ( Kętrzyn) pokonując w finale Wojciecha Szczubełka (Mrągowo) 5:1. Trzecie miejsca zajęli Zbigniew Bolesławicz (Giżycko) oraz Mateusz Sawicz (Mrągowo).

Dzień później rozegrany został Wielkanocny Turniej Bilardowy w odmianę „9-bil”. Triumfatorem tego turnieju został Krystian Kosik, który w meczu finałowym pokonał Dawida Tonojana  6:2. Najniższy stopień podium wywalczyli Przemysław Koch oraz Damian Ejmont.

W meczu zagrało łącznie 22 zawodników z takich miast jak : Kętrzyn, Giżycko, Mrągowo, Ełk, Węgorzewo. Warto zaznaczyć, że wszystkie stopnie podium wywalczyli Kętrzyniacy, a Krystian Kosik (zawodnik II ligi BCB MOSiR IV Kętrzyn) w drodze po zwycięstwo pokonał w półfinale Damaiana Ejmonta (I liga) 5:3, a w finale Dawida Tonojana (Ekstraklasa) 6:2.