KĘTRZYŃSCY POLICJANCI NA PODIUM

1609

Drużyna funkcjonariuszy z kętrzyńskiej komendy Policji zajęła zaszczytne drugie miejsce w rozegranym VI Turnieju Policyjnych Drużyn Piłkarskich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. W rozgrywkach wzięło udział dziesięć siedmioosobowych drużyn z całego województwa.

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie w sobotę (16.09.2017) został rozegrany kolejny piłkarski turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Na zawody przyjechało dziesięć policyjnych drużyn piłkarskich z Braniewa, Pisza, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Szczytna, Kętrzyna, Nidzicy, dwie drużyny z Olsztyna i drużyna gospodarzy z Lidzbarka Warmińskiego i Ornety.
Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili. Wszystkie spotkania, odbywające się przy pięknej słonecznej pogodzie, stały na bardzo wysokim poziomie. W meczu finałowym spotkały się ze sobą drużyny KPP Nidzica i KPP Kętrzyn. Spotkanie to,  bardzo zacięte i wyrównane, zakończyło się zwycięstwem 1:0 dla drużyny z Nidzicy tym samym nasza drużyna uplasowała się na II pozycji.
Rozgrywki po raz kolejny pokazały, że sportowa rywalizacja może odbywać się zgodnie z zasadami fair play, a tego rodzaju inicjatywy są wspaniałą okazją do integrowania się. Policjanci biorący udział w turnieju zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, który do ostatnich chwil dostarczył wielu sportowych emocji.
Nagrody w Turnieju wręczali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Edward Szydłowski, Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim insp. Tomasz Kamiński, Komendant Komisariatu Policji w Ornecie kom. Piotr Wojciechowski, Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj, przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa warmińsko – mazurskiego Piotr Krupiński, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy Komisariacie Policji w Ornecie sierż. szt. Paweł Rynkiewicz oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie Mirosław Bieliński.
Naszej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!
mł. asp. Ewelina Piaścik
Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji
w Kętrzynie