KADETKI MKS MOSIR PO RAZ TRZECI PRZEGRAŁY W SIATKARSKIEJ LIDZE WOJEWÓDZKIEJ. DZISIAJ POTYKAŁY SIĘ Z JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH DRUŻYN W REGIONIE

1587

Kolejne spotkanie w lidze wojewódzkiej rozegrały kadetki MKS MOSiR Kętrzyn. Ich przeciwniczkami były ubiegłoroczne mistrzynie województwa młodziczek, zespół Absolwenta Olsztyn. Wynik 0:3 (6:25, 4:25, 6:25) mówi wszystko.

Skład Absolwenta to głównie dziewczyny, które w ubiegłym roku sięgnęły po mistrzostwo województwa w młodziczkach. Wśród nich Ola Chudzik, mistrzyni Polski w siatkówce plażowej młodziczek. Jej partnerka Julka Orzoł nie gra już w Absolwencie i swoją karierę kontynuuje w Legionovii. Wynik tego spotkania nie mógł być inny niż 3:0 dla olsztynianek. I taki był. Wyrównana gra była tylko w pierwszym secie, kiedy to na tablicy wyników był rezultat 4:4. Później na zagrywkę poszła Ola Chudzik i wynik zmienił się na 23:4. W sumie mecz trwał 45 minut, a kętrzynianki zdołały wywalczyć jedynie 16 punktów. Olsztynianki, mimo wysokiego prowadzenia w każdym secie zachowywały pełną koncentrację i poziom gry. To także dowód na to, że nawet przez chwilę nie zlekceważyły słabszych od siebie rywalek. To postawa godna sportowca. Brawa dla Absolwenta.

Regulaminy lig wojewódzkich w naszym regionie zostały zmienione w porównaniu do systemu ubiegłorocznego. Wtedy zespoły były podzielone na 4-drużynowe ligi, w których spotykały się ze sobą drużyny o zbliżonym poziomie gry. Przed sezonem trenerzy tych słabszych mieli pretensje, że ich siatkarki nie mogą się zmierzyć z mocniejszymi. Więc teraz się spotykają i zazwyczaj podróż trwa trzy razy dłużej niż samo spotkanie.

Dla kętrzynianek to trzecie spotkanie w lidze kadetek. Wszystkie przegrane po 0:3. Z każdej z czterech grup sezonu zasadniczego do półfinałów mistrzostw województwa awansują po dwie najlepsze. Jutro sezon rozpoczynają młodziczki MKS MOSiR, które zagrają z Warmiss Voley Olsztyn i UKS Bartoszyce II.

jz

1 UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 3 6 244-149
2 UKS Warmiss Volley Olsztyn 2 3 157-132
3 UKS Green Volley Ełk 2 3 126-126
4 MKS MOSiR Kętrzyn 3 3 105-225

UKS Green Volley Ełk – UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 0:3 (21:25, 9:25, 21:25)
UKS Warmiss Volley Olsztyn – MKS MOSiR Kętrzyn 3:0 (25:10, 25:12, 25:16)
UKS Green Volley Ełk – MKS MOSiR Kętrzyn 3:0 (25:15, 25:20, 25:16)
MKS MOSiR Kętrzyn – UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 0:3 (6:25, 4:25, 6:25)

UKS Warmiss Volley Olsztyn – UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 1:3 (23:25, 25:19, 17:25, 17:25)