Wyniki eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów w Bilard

1588

W dniu 7 października w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbył się ostatni turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów w Łodzi. W turnieju wzięło udział 20 osób a turniej wygrał Dorian Czubaszek (MOSiR Kętrzyn) co dało mu awans na 2 miejsce w rankingu. Drugie miejsce zajął Krzysztof Skrzypczyk (Giżycko), który rzutem na taśme awansował do turnieju głównego. Trzecie miejsce zajął Przemysław Koch (Kętrzyn) i Igor Ziewiec (SKB Mrągowo). W tym roku walka w rankingu była bardzo zacięta i szansę na wygranie miało pięć osób. Zwycięzcą rankingu został Marek Kłusowski (Suwałki) z 70 punktami. Następnie uplasowały się cztery osoby z 68 punktami: Dorian Czubaszek, Łukasz Drożdż,Zdzisław Guzewicz i Igor Ziewiec. Awans mają zapewniony również: Zbigniew Bolesławicz, Marcin Klimkowicz oraz Krzysztof Skrzypczyk. Zmaganiom zawodników przyglądał się Krystian Kosik, który w tamtym roku na turnieju głównym w Łodzi na 224 zawodników zdobył 3 miejsce i liczymy, że ktoś poprawi Krystiana wynik lub zbliży się do takiego osiągnięcia. Osobom, które wywalczyły awans gratulujemy i życzymy dobrej gry oraz szczęścia, które w tym turnieju jest bardzo ważne.