IGOR KIJKO WICEMISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW! TO NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIE KĘTRZYŃSKICH ZAPASÓW W TEJ KATEGORII WAGOWEJ

1700

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Zawody rozegrano w Brzegu Dolnym. Igor Kijko, zawodnik UKS Olimp Kętrzyn wywalczył srebrny medal.

W mistrzostwach wystartowało 276 zawodników z 60 klubów. Wśród nich nasz „rodzynek” Igor Kijko. W jego kategorii wagowej – 85 kg wystartowało 20 zapaśników. Jarosław Rusiecki, trener kętrzyńskich zapaśników mówi, że Igor szedł przez turniej niczym burza.

– Pierwsze trzy walki wygrał przed czasem, przez położenie przeciwnika na łopatki – mówi Jarosław Rusiecki.

W finale, niestety przegrał, ale na łopatki nie dał się położyć. Jego rywal osiągnął przewagę techniczną. Mimo porażki w finale osiągnięcie Igora Kijko to największy sukces kętrzyńskich zapasów w tej kategorii wagowej.

– Jestem dumny z Igora i tego, jak się zaprezentował podczas mistrzostw Polski – mówi Rusiecki.