TURNIEJ RESPECT CUP ZAKOŃCZONY

1769

19 listopada zakończył się Turniej Respect Cup . W ciągu dwóch dni na halach sportowych MOSiR-u  osiemnaście drużyn uczestniczących w turnieju rozegrało prawie dwieście spotkań. Puchar burmistrza Kętrzyna powędrował do Olsztyna, a otrzymali go młodzi piłkarze Naki Olsztyn, którzy w meczu finałowym pokonali gości z Ukrainy  Evropchon Smyga 1:0.

Zanim jednak doszło do finałowego spotkania w fazie półfinałowej zespół Naki Olsztyn pokonał Wicher I Kobyłka 3:0, a młodzi piłkarze z Ukrainy swoich kolegów  z Suwałk (Wigry Suwałki) 3:1. Zatem w meczu o III miejsce spotkały się zespoły Wichra I Kobyłka i Wigier Suwałki. W tym meczu lepsi okazali się chłopcy z Kobyłki, którzy po meczu obfitującym w wiele emocji pokonali swoich rówieśników z Suwałk  3:0. Nie mniej emocji zawodnikom i wiernie towarzyszącym im kibicom przyniósł mecz  o pierwsze miejsce i zwycięstwo w turnieju pomiędzy zespołami Naki Olsztyn i Evropchon Smyga. Już sam wynik spotkania wskazuje jak bardzo wyrównany to był pojedynek, a radości i emocji po końcowym gwizdku sędziego  zawodnicy z Olsztyna nie byli w stanie powstrzymać. Tym samym puchar burmistrza Kętrzyna, który z satysfakcją i uznaniem obserwował zmagania na parkiecie,  trafił do rąk zawodników zespołu Naki.

Kętrzyńskie zespoły mimo, że radziły sobie całkiem dobrze w całym turnieju zajęły miejsce w środku całej stawki. I tak zespół Granicy zakończył turniej na siódmym miejscu, a ich koledzy z Socera jedenaste. Wszyscy uczestnicy rozgrywek zostali nagodzeni medalami  i upominkami, a  zespoły pucharami. Natomiast najlepsi zawodnicy turnieju statuetkami MVP.

Końcowa klasyfikacja turnieju

 1. Naki Olsztyn
 2. Evropchon Smyga
 3. Wicher I Kobyłka

4.Wigry  Suwałki

 1. Masuria Giżycko
 2. Drukarz Warszawa
 3. Granica Kętrzyn
 4. Mini Socer Mrągowo
 5. Peremogec Kijów
 6. Orlęta Reszel
 7. Socer Kętrzyn
 8. MKS KOrsze

fj