FUTSALOWCY W HALI MISTRZÓW GRALI PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZNIE

1515

Po raz pierwszy uczestnicy Kętrzyńskiej Ligi Futsalu zawitali do Hali Mistrzów. Organizatorzy zapewniają, że po raz ostatni, bo mniejszy o kilka metrów parkiet nie pozwala na szaleństwa, a tych w poprzednich latach przecież nie brakowało. Ci co mieli dzisiaj wygrać – wygrali.

Obrońcy tytułu rozpoczęli ligę z przytupem, pokonując w pierwszej kolejce aż 21:1 drużynę BBO. Tym razem zagrali z KWB i wygrali 6:2, ale wcale nie było łatwo. „Brodacze” z BBO pokazali kilka świetnych technicznych zagrań i byli wymagającym rywalem dla ubiegłorocznych mistrzów KLF. 3 gole dla Chorzeli zdobył Paweł Aleksandrowicz, który najczęściej urywał się obrońcom rywali. Znakomitą partię rozegrał bramkarz „brodaczy”, ale i tak nie mógł uchronić drużyny przed wysoką porażką. Po prostu Chorzela jest w tym roku zbyt silna dla rywali.

Nowa Różanka z kolei sprawdziła Bandę Bez Ograniczeń. Wygrała łatwo 16:1, a niezwykłą skutecznością popisał się jeden z najlepszych na boisku w tym spotkaniu Kacper Stępień, zdobywca 6 goli. Różanka jak na jednego z faworytów przystało wymieniła z pół tysiąca podań, ale często sama nie wiedziała które jest to ostatnie. Gdyby zawodnicy Różanki zawsze wiedzieli, które jest to ostatnie, bramek pewnie padłoby o pół kopy więcej. Rywale od początku założyli, że przegrają i walczyli o honorowego gola. Zamiast współpracy były indywidualne popisy, które nie przynosiły żadnych rezultatów. W końcu przy dużym aplauzie licznej dzisiaj publiczności Damian Cichecki strzelił tego upragnionego gola i jego drużyna nie przegrała „do zera”.

Nie idzie w tym sezonie Carolewii. Wzmocniona Tomaszem Bobrowskim drużyna nadal bez zwycięstwa. Po remisie z Krizzo, dzisiaj zespół z trzema ligowcami w składzie przegrała z juniorami starszymi Granicy, którzy ukrywają się pod nazwą Zalani. Zwycięstwo „młodych” 8:3 jak najbardziej zasłużone. Tomasz Bobrowski zapowiada walkę do końca. – Do play-off jeszcze daleko – mówi napastnik Granicy.

Niespodzianką pachniało w spotkaniu wzmocnionego w porównaniu z poprzednią edycją KLF Wilczka Wilkowo z Bon Voyage. Od początku to Wilczek dyktował warunki, ale długo musiał czekać na pierwszego gola. W końcu strzelił i tak się uspokoił, że prawie natychmiast stracił dwie i zaczęło pachnieć sensacją, zwłaszcza, że kontry Bon Voyage były bardzo niebezpieczne, a bramkarz bronił jak w transie. Niestety, w drugiej połowie Wilczek przyspieszył i strzelił kilka bramek. Ostatecznie wygrał 9:4, w czym duża zasługa Bartka Małysza i Patryka Wiensława, który zdobyli po 3 gole dla swojej drużyny.

Ostatnie spotkanie 2 kolejki miało zdecydowanego faworyta – Extreme Team. W końcu faworyci wygrali, ale przyszło im to niezwykle ciężko. Drużyna FC Stabilizator (aż trzech graczy grało ze stabilizatorami na kolanach) strzeliła 7 bramek, ale żadna z nich nie przebiła urodą jedynej bramce strzelonej przez rywali. Sylwester Szuchalski strzelił tak, że brawa na trybunach brawa gasły powoli, a moc w nogach Team Smokowo rosła. Był to gol na 1:1 i po raz kolejny pachniało niespodzianką. Ale bardzo delikatnie, bo w drugiej połowie istniała już tylko jedna drużyna na boisku i ona zdobyła kolejne 3 punkty.

Za tydzień kolejne emocje już na hali MOSiR. Duże boisko i duże emocje.

jz

 

WYNIKI:

2 kolejka:

Zalani – Carolewia 8:3 ( Baran, M. Swacha, Turczyn – po 2; Wojtkiewicz, Grzegulsk – po 1 – Niedziałkowski – 2, Bobrowski);

Banda Bez Ograniczeń – Nowa Różanka 1:16 (Cichecki – Stępień – 6; R. Żukowski – 4; Jakubczak – 2, Bronakowski, Szmyd, S. Żukowski i Łokietek – po 1)

KWB – Chorzela Team 2:6 (Szykar, Musiej – po 1 – Aleksandrowicz – 3, Michałowski – 2, Sepczynski)

Bon Voyage – Wilczek Wilkowo 4:9 (Bojar – 2, Politowski – Wiensław, Małysz – po 3, Okliński, Głowacki i Sokołowski – po 1.)

Team Smokowo – Extreme Team 1:7 (Szuchalski – Duczek – 3; Wepa – 2; Gołębiowski i Stankiewicz – po 1.)

TABELA:

1 Chorzela Team 2 6 27:3

2 Nowa Różanka 2 6 23:2

3Wilczek 2 6 19:8

4 Extreme Team 2 6 13:4

5 Zalani 2 3 9:10

6 Krizzo 1 1 2:2

7 Carolewia 2 1 5:10

8 Team Smokowo 1 0 1:7

9 Bon Voyage 2 0 7:15

10 KWB 2 0 6:16

11 BBO 2 0 2:37

 

3 kolejka 17.12.2017 (niedziela)

1 mecz, g. 15.00: Wilczek Wilkowo – Team Smokowo

2 mecz, g. 15.50: Chorzela – Bon Voyage

3 mecz, g. 16.40: Różanka – KWB

4 mecz, g. 17.30: Carolewia – Banda Bez Ograniczeń

5 mecz, g. 18.20: Krizzo – Zalani

Pauza – Extreme Team