DWA GOLE MARIUSZA MACHNIAKA W PIERWSZYM SPARINGU GRANICY

1874

Udanie rozpoczęła przygotowania do wiosny kętrzyńska Granica. W obecności kilkudziesięciu najwierniejszych kibiców wygrała z Wilczkiem Wilkowo 3:0. Dwie bramki dla kętrzynian zdobył Mariusz Machniak, a trzecia padła po strzale samobójczym.

Zgodnie z filozofią nowego trenera Granicy Tomasza Pieca z tyłu musi być zero, a z przodu zawsze coś wpadnie. Dzisiaj wpadało i to pięknie. Na początku drugiej połowy Mariusz Machniak, który po kilku latach przerwy ponownie założył trykot Granicy przymierzył lewą nogą i bramkarz rywali tylko mógł przyglądać się jak piłka zrywa pajęczynę na jego bramce. Chwilę później Machniak mógł trafić tym razem prawą nogą, ale piłka otarła się tylko o spojenie słupka z poprzeczką i wyszła za boisko. Niedługo później spróbował jeszcze raz lewą i ta już wpadła.

Zziębnięci fani Granicy nie żałowali, że przyszli na boisko przy ul. Kazimierza Wielkiego. Zawodnicy Granicy zagrali z zaangażowaniem, którego często brakowało im w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Nie odpuszczali żadnej piłki, biegali aż miło było patrzeć.

Granica rozpoczęła spotkanie w składzie: Mateusz Papliński – Marek Traut, Paweł Miłoszewski, Mariusz Wepa, Kacper Stępień, Mikołaj Rałowiec, Kacper Rałowiec, Damian Roksela, Mariusz Machniak, Łukasz Swacha-Sock, Tomasz Bobrowski. W drugiej połowie na zmiany weszli: Mateusz Korowaj, Tomasz Rotenberg, Konrad Gan, Paweł Turczyn, Mateusz Kuraj, Sebastian Zdankowski, Marcin Dwulat.

Kolejny sparing już we wtorek z Łyną Sępopol.

jz

KOLEJNE SPOTKANIA GRANICY

7.02.2018r Granica Kętrzyn – Vęgoria Węgorzewo

10.02.2018r Granica Kętrzyn – Śrniardwy Orzysz g. 17.00

17.02.2018r Memoriał Adama Dydzińskiego (początek o godzinie 11.00, udział biorą: Granica Kętrzyn, Lechia Gdańsk, Znicz Biała Piska oraz Wilczek Wilkowo)

24.02.2018r Granica Kętrzyn – MKS Korsze g. 14.00

3.03.2018r Granica Kętrzyn – Rominta Gołdap g.14.00

10.03.2018r Granica Kętrzyn – Tęcza Biskupiec g. 14.00