Kętrzyński „Niedźwiedź” pokazał swoje pazury 11 lutego 2018

1907

Pięć tytułów mistrzowskich Warmii i Mazur oraz trzy awanse do Mistrzostw Polski Juniorów, to bilans zdobyczy bokserów LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn, podczas zawodów które odbywały się w dniach 9-10 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

W Mistrzostwach Warmii i Mazur w boksie młodzików i kadetów oraz eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów organizowanych w dniach 9-10 lutego w Kętrzynie wzięło udział 37 bokserów z 7 klubów okręgu oraz gościnnie 8 bokserów zaproszonych przez organizatorów ze Starogardu Gdańskiego.

W ciągu dwudniowej rywalizacji kętrzyńscy bokserzy zdobyli 5 tytułów mistrzów Warmii i Mazur oraz uzyskali trzy awanse do Mistrzostw Polski Juniorów.

W kategorii „Młodzik” w wadze do 60 kg w walce finałowej Maciej Chmielewski pokonał jednogłośnie na punkty Łukasza Stemplewskiego – zawodnika Tygrysa Elbląg ,

W kategorii „Kadet” w wadze do 63 kg Hubert Wardak (najpopularniejszy sportowiec roku 2017-red.) wygrał walkę finałową z Adamem Naklickim zawodnikiem klubu „Junior Świątki” . Ponadto Hubert stoczył również walkę towarzyską z Adamem Miszką, o 2 lat starszym i cięższym zawodnikiem klubu „Beniaminek” Starogard.

W kategorii junior tytuły mistrzowskie i zarazem awanse do Mistrzostw Polski Juniorów wywalczyli: Kacper Pietrin (waga do 49 kg), Szymon Piotrowski (waga do 75 kg) nokautując swojego rywala w walce finałowej (3 runda) oraz Damian Rafalski (waga do 91 kg).

Ponadto awans do MPJ wywalczyła także Martyna Grabias.

W czasie kętrzyńskiej imprezy tytuły wicemistrzyń Warmii i Mazur zdobyły kadetki: Izabela Iwaniuk (waga do 45 kg) oraz Natalia Grabias (waga do 63 kg).

W trakcie imprezy miłośnicy boksu mogli także zobaczyć walki towarzyskie najmłodszych zawodników „Niedźwiedzia”, którzy stawiają na ringu dopiero pierwsze kroki.

– Głównym naszym celem było zorganizowanie eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 25 lutego-2 marca w Ciechocinku natomiast Mistrzostwa Polski Juniorek 22-27 lutego w Grudziądzu. Przy okazji eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów przeprowadziliśmy Mistrzostwa Warmii i Mazur, aby stworzyć możliwość walki o tytuł mistrzowski młodzikom i kadetom- mówi Emin Husejnov, trener kętrzyńskiego LKS „Niedźwiedź” i jednocześnie dodaje: – Zawody w Kętrzynie zostały zorganizowane dzięki wydatnej pomocy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz dyrektora MTI „Furninova”, którym serdecznie dziękuję. Dziękuję również kętrzyńskim kibicom, którzy przez dwa dni wiernie dopingowali naszych zawodników.

fj