Zagrali o pamięć o Kazimierzu Pawłowskim

1603

Po raz drugi przyjaciele i znajomi zmarłego 3 lata temu Kazimierza Pawłowskiego spotkali się podczas jego Memoriału. Cztery drużyny zagrały w turnieju piłki halowej, by uczcić pamięć niezapomnianego bramkarza Agrokompleksu.

Kazimierza Pawłowskiego wspominali dzisiaj jego najbliżsi, przyjaciele i znajomi. Pomysłodawca memoriału Roman Kojtek wierzy, że „Paweł” oglądał dzisiaj ten turniej i kibicował wszystkim, którzy w nim wzięli udział, bo od dziecka uwielbiał piłkę nożną. Lucjanowi Pawłowskiemu, bratu zmarłego 3 lata temu bramkarza Agrokompleksu wzruszenie odbiera głos, gdy pytamy go o „Pawła”.

Za szybko odszedł, za szybko – mówi Lucjan Pawłowski.

Wśród przyjaciół z boiska w turnieju wziął również udział Krzysztof Krupienik, który grał z Kazimierzem Pawłowskim w Agrokompleksie. Wspomina go jako wymagającego starszego kolegę, ale jednocześnie przyjacielskiego i zawsze gotowego do pomocy.

Turniej imienia „Pawła” wygrał zespół Agrokompleksu przed zespołem z Grajewa, Orłami Kętrzyna i Przyjaciółmi.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Kętrzyna i przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

jz

Kazimierz Pawłowski „Paweł”

urodził się 24 lutego 1955 roku. Już od dzieciństwa interesował się piłką nożną, a jego ulubioną pozycją była bramka. Podczas swojej amatorskiej kariery piłkarskiej grał między innymi w Agrokompleksie Kętrzyn oraz Orłach Kętrzyna. Był dwukrotnie powoływany do kadry województwa. Przez przyjaciół zapamiętany jest ze wspaniałych bramkarskich parad w czasie meczu pokazowego Orły Górskiego – Granica Kętrzyn. Zajmował się także trenowaniem bramkarzy. Niestety, choroba nowotworowa, która go dotknęła okazała się silniejsza. Zmarł 31 stycznia 2015 roku.