Puchar dla biało-niebiesko-zielonych

1634

11 kwietnia w ramach dni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kętrzynie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy “Granicą” Kętrzyn i studentami UWM o puchar Rektora, Burmistrza i Starosty Powiatu. Granica z pojedynku wyszła zwycięsko pokonując zespół studentów 4:2.

Granica występując w roli gospodarzy spotkania i drużyny IV-ligowej wbrew oczekiwaniom kibiców nie dała większych szans swoim rywalom. I chociaż poziom gry obu drużyn był dość wyrównany to bardziej skuteczni okazali się kętrzynianie pokonując studentów 4:2 (2:1). Bramki dla Granicy zdobyli Mariusz Machnik (2), Tomasz Rotenberg i Tomasz Bobrowski. Bramki dla UWM strzelili: Hubert Józefko i Krystian Chudzik. Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez rektora UWM, burmistrza Kętrzyna oraz starostę kętrzyńskiego. Mecz z drużyną UWM był dla Granicy sprawdzianem przed ważnym spotkaniem z drużyną z Mrągowa, który odbędzie się w najbliższą sobotę na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego. W całym meczu trwającym 60. minut na uwagę zasługiwała bardzo czysta gra obu drużyn, a gwizdek sędziego głównego Andrzeja Szotrowskiego było słychać sporadycznie.

Puchar zwycięzcom wręczyli osobiście JM Rektor UWM prof. Ryszard Górecki, Burmistrz Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman oraz starosta powiatu kętrzyńskiego Jarosław Pieniak.