W Kętrzynie grają najlepsi na świecie, a polską flagę na maszt wciągnęli kętrzyńscy sportowcy

3505

– Pamiętajmy, że nasi juniorzy są najlepsi na świecie – mówił podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski Juniorów Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna. W otwarciu wzięli udział polscy znakomici trenerzy Waldemar Wspaniały oraz Mariusz Sordyl. Nie zabrakło również Jerzego Mroza, prezesa Fundacji im. Huberta Wagnera, który od lat wspiera Kętrzyn w jego staraniach o organizację wielkich imprez siatkarskich.

Otwarcie Mistrzostw Polski Juniorów było jak zawsze w Kętrzynie starannie przygotowane. W tym roku istotną zmianą był poczet flagowy tworzyli wybitni kętrzyńscy sportowcy: taekwondzistki Sara Masiewicz i Ola Łojko, bokser Szymon Piotrowski, zapaśnicy Jakub Biedrzycki i Patryka Zawada oraz bilardziści Dawid Tonojan i Mateusz Kopeć. Poczet wprowadziła na halę MOSiR w Kętrzynie Katarzyna Rejent, sędzia międzynarodowy taekwondo olimpijskiego i była wielokrotna medalistka największych imprez w taekwondo olimpijskie. W trakcie odgrywania hymnu narodowego kibice utworzyli na trybunach biało-czerwoną.

Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna wręczył podczas uroczystości „Anioły” wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. Otrzymali je: Waldemar Wspaniały, Mariusz Sordyl, Jerzy Mróz, Waldemar Buszan oraz Ryszard Górecki. W uroczystości wziął udział również Józef Jabłoński, odgrywający w tym roku rolę Wojciecha Kętrzyńskiego, którego rok obchodzimy w Kętrzynie.

jz