Siatkarze ,,Jedynki” medalistami mistrzostw województwa w siatkówce plażowej

1666

13 czerwca br. na boiskach przy plaży miejskiej w Giżycku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej.

Siatkarze SP1 Kętrzyn swoją drogę do finału rozpoczęli już 9 maja br., gdzie na obiektach sportowych MOSiR Kętrzyn przeprowadzono mistrzostwa szkół kętrzyńskich, a trzy dni później zawody powiatowe. Chłopcy z ,,Jedynki” oba te turnieje wygrali, natomiast zawody rejonowe i półfinał wojewódzki ukończyli na drugim miejscu.

Prawo startu zdobyło 6 zespołów- mistrzów (SP 4 Giżycko, SP 7 Bartoszyce i SP Lechowo) oraz wicemistrzów (SP 3 Gołdap, SP 1 Kętrzyn1 i SP 3 Ostróda) regionów: ełckiego, olsztyńskiego i elbląskiego.

Otwarciu imprezy towarzyszył przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, Pan Wacław Wasiela. Po losowaniu ruszyła rywalizacja sportowa. Mecze rozgrywały się systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów (do 15 punktów).

Po kilkugodzinnej rywalizacji w piasku i słońcu Gabriel Zółtowski i Kacper Kowalik zostali brązowymi medalistami mistrzostw województwa.

Zwycięzcą turnieju zostali gospodarze – SP4 Giżycko, a wicemistrzami siatkarze SP Lechowo.

Trener zespołu: Marek Gabryszak