Magiczny turniej siatkówki plażowej na Kętrzyniance. Beach Volleball Mazury 2018 wygrali olsztynianie

1997

Kętrzynianka pożegnała już siatkarzy plażowych w całego świata, którzy przez dwa dni walczyli w Beach Volleyball Mazury 2018. Patryk Tyszka i Michał Głowacki z Olsztyna pokonali w finale Litwinów Patrikasa Stankevičiusa i Matasa Navickasa. MVP turnieju wybrano Litwina Matasa Navickasa. 

Od soboty 16 par z całego świata grali na piasku Kętrzynianki o puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe. Pomysłodawca i główny organizator turnieju Kamil Lis pokazał tą imprezą, że potrafi zorganizować imprezę siatkarską na najwyższym poziomie. Zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Jego zaproszenie przyjęło 16 znakomitych par, które rozegrały turniej na wysokim poziomie. Swoim zaangażowanie potwierdził opinię, że jest perfekcjonistą. Tuż po turnieju zapowiedział kolejny turniej w przyszłym roku.

– Będzie z pewnością jeszcze lepszy, bo ten udało się zrealizować w 95 procentach – mówił po turnieju Kamil Lis.

Znakomity didżej z dalekiego Szczecina robił wszystko, by kibice, którzy szczelnie wypełnili trybuny Kętrzynianki w przerwach między poszczególnymi spotkaniami bawili się znakomicie. W decydującym momencie, gdy na piasku Kętrzynianki zawodnicy walczyli o medale, puścił „składankę” z komentarza Dariusza Szpakowskiego z meczu Anglia – Chorwacja. „Okazja” to słowo, które „Szpaku” wypowiedział podczas tego spotkania aż 42 razy. Śmiechu na trybunach było co niemiara. Wśród zadowolonych był również Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna który zapytany o jednozdaniowy komentarz na temat turnieju powiedział, że była to znakomicie wykorzystana „okazja” do promocji miasta.

Trudno się nie zgodzić z burmistrzem, patrząc na zadowolonych zawodników z całego świata, którzy wystąpili w Kętrzynie. Z zaproszeniem ich na kolejny turniej z pewnością nie będzie żadnych problemów.

Kętrzyński MOSiR był współorganizatorem turnieju. Aneta Janczuk, dyrektor MOSiR mówi, że to był magiczny turniej w magicznym miejscu.

Kamil Lis zadbał również o grupę kibicowską z Ostróda, by było głośniej i radośniej na trybunach. Dzięki teamowi Rumcajsa było głośniej i radośniej.

Nie byłoby turnieju i jego sukcesu bez sponsorów, których Kamil Lis znalazł bardzo wielu. Największym była kętrzyńska firma MTI Furninova, która wsparcie tej imprezy powinna zapisać sobie po stronie dużych plusów promocyjnych.

jz

WYNIKI:

1 Patryk Tyszka i Michał Głowacki (Polska)

2 Patrikas Stankevičius i Matas Navickas (Litwa)

3 Rafał Maluchnik i Michał Tomczak (Polska)

4 Jan Krasiński i Jakub Sulima (Polska)

5-6 Mateusz Zięba i Jakub Jetke (Polska)

Jakub Zabłocki i Mateusz Kańczok (Polska)

Organizator: Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn, SET Kętrzyn – Kamil Lis przy współpracy z Gminą Miejską Kętrzyn, MOSIR Kętrzyn.

Sponsorzy: MTI Furninova Polska, M.S.T, Urząd Marszałkowski, Fundacja Huberta Jerzego Wagnera, Miasto Kętrzyn, MOSiR Kętrzyn, Jurajska, Alior Bank, Kasy Stefczyka, Gralawi, PSB Profi Anitech, Auto-Land, Drogeria Hebe, WROKET Wernio, WEDA Kwaśniewski, Stacja Paliw BP, TRANS-Budowa Kajrys, Sieci Korsze ZP-H, EL-MECH, Resport Mazury-Cybul, Kamieniarstwo LIS, Gabinet Kosmetyczny Maciej Jarmołowicz, Agencja Handlowo-Produkcyjna MAGRA.

Media: TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Melo Radio, Telewizja Mazurska, WAMA-SPORT, KTK Kętrzyn, Tygodnik Kętrzyński, Nasze Miasto Kętrzyn.

Zdjęcie: Matas Navicka podczas meczu finałowego. FOT. Jarosław Żukowski