1 Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Kętrzyna, Trenera oraz Wydarzenie Sportowe Roku.

1748

plebiscytW ostatnim numerze Nasze Miasto Kętrzyn.pl (Nr 27) dostępny jest specjalny kupon, dzięki któremu mogą Państwo oddawać głosy w  1 Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Wydarzenie sportowe 2014 roku. Plebiscyt odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Poniżej przedstawiamy listę nominacji w poszczególnych kategoriach. Głosowanie trwa do 31 stycznia 2015 roku. Wypełnione kupony należy dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą do redakcji gazety: Nasze Miasto Kętrzyn.pl (Informacja Turystyczna), Pl. Piłsudskiego 10/1, 11-400 Kętrzyn lub do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Kazimierza Wielkiego 12 A lub ul. Moniuszki 2.

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC
1. Wiktoria Babecka – piłka siatkowa, SET Kętrzyn.
2. Aleksandra Bedenak – piłka ręczna, Uczniowski lub Sportowy „ZRYW”.
3. Aleksandra Ciesielska – piłka siatkowa, Miejski Klub Sportowy MOSiR Ketrzyn.
4. Karolina Demczuk – piłka siatkowa, Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn.
5. Andrzej Duński – tenis ziemny, zloty medalista Ogólnopolskich Olimpiad Specjalnych.
6. Damian Ejmont – bilard, Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn.
7. Małgorzata Jastrzębska – piłka nożna, Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn.
8. Dawid Jaworski – wrotkarstwo – rolki, Uczniowski Klub Sportowy Olimp „Kętrzyn”.
9. Barbara Karnicka – piłka siatkowa, SET Kętrzyn.
10. Tomasz Korpalski – koszykówka, Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” Kętrzyn.
11. Wojciech Kowszuk – pila ręczna, Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn.
12. Stanisław Kozeko – trójbój siłowy, niezrzeszony.
13. Krzysztof Łastówka – piłka nożna, Kętrzyński Klub Sportowy „Granica II”.
14. Mariusz Machniak – piłka nożna, Kętrzyński Klub Sportowy „Granica”.
15. Weronika Radomska – piłka ręczna, Uczniowski Klub Sportowy”ZRYW”.
16. Magda Seges – piłka nożna, Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn.
17. Adam Siewruk – koszykówka, Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” Kętrzyn.
18. Aleksandra Sokołowska – piłka siatkowa, SET Kętrzyn, najlepsza Przyjmująca.
19. Michał Sulinowski –  wrotkarstwo – rolki, Uczniowski Klub Sportowy Olimp „Kętrzyn”.
20. Łukasz Swacha – piłka nożna, Kętrzyński Klub Sportowy „Granica”.
21. Krystian Szczepanowski – taekwondo, Kętrzyński Klub Tygrys.
22. Dawid Tonojan – bilard, Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn.
23. Artur Trumiński – taekwondo, Kętrzyński Klub Tygrys.
24. Daria Wołowik – piłka nożna, Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn – sekcja piłki nożnej kobiet.
25. Maciej Wójcik – piłka ręczna, Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn.
26. Patryk Zwada – zapasy, Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” Kętrzyn.
27. Krzysztof Zyborowicz – wrotkarstwo – rolki, Uczniowski Klub Sportowy Olimp „Kętrzyn”.
28. Aniela Żukowska – tenis stołowy, Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” Kętrzyn.
29. Krystian Łukaszewicz – kulturysta, niezrzeszony.

NAJPOPULARNIEJSZY TRENER
1. Andrzej Klimowicz – piłka nożna, trener II klasy od 25 lat prowadzi drużyny młodzieżowe i seniorskie. Kilku wychowanków grało i gra w klubach Ekstraklasy. Obecnie prowadzi żaków rocznik 2006 i młodsi.
2. Mirosław Kopeć – bilard, trener MOSiR Kętrzyn, przygotowywał i w pełni przyczynił się do osiągnięć zawodników klubu.
3. Mariusz Niedziółka – piłka nożna, trener II klasy, z powodzeniem prowadzi drużyny seniorskie. Trener Mragowii Mrągowo, a obecnie od dwóch sezonów pierwszy trener „Granicy” Kętrzyn.
4. Mariola Piórkowska – trener piłki siatkowej, od ponad 6 lat prowadzi zajęcia pozalekcyjne z młodzieżą, bierze udział w Wojewódzkich Rozgrywkach Minisiatkówki KINDER+SPORT (co roku w ściślej 8-ce finalistów), organizator zawodów Minisiatkówki KINDER+SPORT w Kętrzynie, od dwóch lat prowadzi drużynę Młodziczek w Wojewódzkiej Lidze Piłki Siatkowej. W ubiegłym sezonie jako beniaminek drużyna zajęła 10. miejsce (na 15 zespołów). Odznaczona przez Fundacje Polskiej Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej za wieloletnia prace dla dobra rozwoju polskiej siatkówki.
5. Joanna Potraffke – koszykówkę prowadzi od 2000 r., obecnie trener kadry wojewódzkiej w koszykówce chłopców rocznika 2001, V miejsce na Turnieju Półfinałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2014 r. w Giżycku – IX miejsce w Polsce, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Rozgrywek SZS w 2010 r., III miejsce w Mistrzostwach Województwa Rozgrywek SZS w 2011r., I miejsce w Mistrzostwach Województwa – Eliminacje
Mistrzostw Polski w rozgrywkach klubowych w 2012 r., IV miejsce Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w 2012 r.
6. Agnieszka Preweda – od 2013 roku trener siatkówki w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, obecnie trener kadry wojewódzkiej SOS rocznika 2000, trener na Campie Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
7. Jerzy Pruszyński – trener wrotkarstwa (rolki).
8. Kamil Roksela – piłka ręczna, trenuje dwie grupy wiekowe chłopców młodzików i dzieci, Osiągnięcia sportowe, grupa młodzików: I miejsce w turnieju o Puchar Prezesa PSS Społem w Olsztynie, IV miejsce w XIX Festiwalu Piłki Ręcznej w Siemiatyczach, IV miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyc.
9. Jarosław Rusiecki – zapasy prowadzi od 2005 r. (trener UKS Olimp), w tym czasie dochował sie kilku medalistów rangi krajowej – Mistrzostwa Polski, Puchar Polski. Największy sukces to srebrne medale na Wiosennym Pucharze Polski Kadetów – I centralna eliminacja do OOM w zapasach w stylu wolnym w Brzegu Dolnym w 2013 r. Klub zajął III miejsce drużynowo na 62 kluby. W tym roku w marcu na Międzynarodowym Turnieju o „Puchar Warmii i Mazur” młodzików w zapasach w stylu wolnym 4 medale – zloty, srebrny i dwa brązowe i III miejsce drużynowo.
10. Tadeusz Snopek – taekwondo, w 2014 r. wychowawca 7 medalistów Mistrzów Polski w Taekwondo Olimpijskim.
11. Wiesław Sopyła – Instruktor, trener wielu pokoleń w grupach Młodzieżowych, dobry organizator imprez sportowych, obecnie prowadzi drużynę „Granicy” Kętrzyn rocznik 2002 i młodsi.
12. Cezary Tyszka – piłka ręczna, trener II klasy, prowadzi zespól młodzików rocznik 1999 i młodsi. Osiągnięcia sportowe: II miejsce drużyny w XIX Festiwalu piłki ręcznej w Siemiatyczach, IV miejsce w półfinale mistrzostw Polski młodzików w Radomiu, pięciu zawodników z prowadzonego przez niego zespołu zostało Powołanych do kadry województwa Warmińsko-Mazurskiego rocznik 1999, III miejsce w lidze wojewódzkiej młodzików, miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików o Puchar Prezesa MLKS Czarni Olecko.

WYDARZENIE SPORTOWE ROKU 2014
1. Otwarcie Bałtyckiego Centrum Bilardowego – zawody Grand Prix Polski Pol Tour w bilard. Do Kętrzyna zawitali multimedaliści Mistrzostw Polski oraz medaliści Mistrzostw Europy.
2. Międzypaństwowy Mecz Bokserski Juniorów Polska vs Łotwa.
3. Finał Mistrzostw Polski Juniorek Piłki Siatkowej.
4. III Ogólnopolskie Zawody w Jeździe Artystycznej na Rolkach „Freestyle Slalom Kętrzyn 2014”.
5. Kętrzyńskie Biegi Philipsa 2014.