Brawo Kętrzyńskie Siatkarki!

2151

DSC_0252W minioną sobotę w województwie Warmińsko – Mazurskim odbyły się turnieje finałowe Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Nasz drużyna grała tego dnia na własnej hali – „Hali Mistrzów w Piłce Siatkowej 2014” z drużynami MUKS Omega Mrągowo i LKS Wel Lidzbark w ramach Warmińsko-Mazurskiej II Ligi Młodziczek.

Kętrzynianki pierwszy mecz zagrały z koleżankami z Mrągowa. Zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn pokazały w tym meczu to co było ich atutem przez cały sezon, a mianowicie konsekwentną, spokojną grę do końca, do ostatniej piłki. Pierwszy i drugi set wyglądały bardzo podobnie. Mrągowianki prowadziły do 20 punktu, lecz to nasze siatkarki lepiej rozgrywały końcówki setów i wychodziły na prowadzenie, dzięki czemu wygrały oba sety do 25:23 i 26:24.

Drugi mecz odbył się pomiędzy zespołami przyjezdnymi i zakończył zwycięstwem siatkarek z Lidzbarka 2:0 (25:18, 25:16).

Przegrana Mrągowianek oznaczała, że w ostatnim meczu siatkarki z Lidzbarka i Kętrzyna zagrają o zwycięstwo w całym turnieju. Pierwszy set łatwo padł łupem kętrzyńskich siatkarek i zakończył się wynikiem 25:17. Drugi set głównie dzięki mocnej zagrywce jednej z zawodniczek z Lidzbarka zakończył się przegraną siatkarek z Kętrzyna 25:12. Do decydującego seta bardziej zmotywowane wyszły miejscowe siatkarki, które chciały w ten sposób podziękować kibicom, którzy zajęli wszystkie krzesełka na trybunach. Kętrzynianki przypomniały sobie swoją grę z pierwszego seta i wygrały decydujący set 15:6, tym samym zajmując I miejsce w Turnieju Finałowym II ligi i V miejsce w województwie w kategorii Młodziczka.

Jest to ogromny sukces zespołu złożonego z uczennic Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. Dziewczęta z tego gimnazjum uczestniczą w programie Siatkarskie Ośrodki Szkolne, dzięki któremu możliwy był tak dobry występ i reprezentowanie naszego miasto na siatkarskich parkietach w województwie. Był to pierwszy sezon tej drużyny w lidze, dziewczęta zaczynały swoje zmagania od ostatniego miejsca w lidze, ale dzięki ciężkiej pracy, godzinom spędzonym na sali mogły zakończyć ten sezon z tak dobrym wynikiem. Zawodniczki S.O.S. Kętrzyn trenują 16 godzin tygodniowo, uczestnicząc w zajęciach stabilizacyjnych, prewencji, w zajęciach na siłowni i oczywiście szkoląc na sali technikę i taktykę.

Dziękujemy bardzo kibicom i sympatykom zespołu MKS MOSiR Kętrzyn za doping, za wsparcie i obiecujemy dalszą, ciężką pracę, która przygotuje nas do kolejnego sezonu.

Skład zespołu MKS MOSiR Kętrzyn: Milena Łyszczarek – kapitan, Karolina Demczuk, Aleksandra Ciesielska, Joanna Nikończuk, Julita Serwin, Dominika Molda, Weronika Kołodziej, Anna Moczarska, Kamila Pietuszyńska, Aleksandra Hryniewicka, Aleksandra Sadowniczyk, Kornelia Gilon, Eliza Olszewska i Agnieszka Preweda – trener.

Grupa 2

Lp. Zespół Mecze Pkt Sety + Sety – pkt + pkt –
1 MKS MOSiR Kętrzyn 2 4 4 1 103 95
2 LKS WEL Lidzbark 2 3 3 2 98 86
3 MUKS Omega Mrągowo 2 2 0 4 81 101

 

1 2015-02-28 LKS WEL Lidzbark MUKS Omega Mrągowo 2:0 (25:18, 25:16, 0:0)
2 2015-02-28 MKS MOSiR Kętrzyn LKS WEL Lidzbark 2:1 (25:17, 12:25, 15:6)
3 2015-02-28 MKS MOSiR Kętrzyn MUKS Omega Mrągowo 2:0 (25:23, 26:24, 0:0)