Wielkanocny Turniej Bilardowy – „9-bil”

2216

11.04.2015 r. W Bałtyckim Centrum Bilardowym odbył się Wielkanocny Turniej Bilardowy – „9-bil”. W turnieju wzięło udział 60 zawodników reprezentujących takie miasta jak: Kętrzyn, Giżycko, Mrągowo, Ełk, Gołdap oraz Suwałki. Zawody odbywały się do 5 wygranych partii z handicupem – 2 punktów od zawodników 1 i 2 ligi bilardowe. Takie warunki gry oraz bardzo dobra gra zawodników przyjezdnych spowodowały, że na podium zabrakło zawodników z Kętrzyna. Najlepszy zawodnik z Kętrzyna – Wojciech Stefanowicz zajął IV miejsce przegrywając 5:2 w meczu o III lokatę z Andrzejem Romanowskim z Ełku. Pierwsze miejsce zdobył zasłużenie Marek Kłusowski z Suwałk pokonując w finale Tomasza Bziom reprezentującego także Suwałki 5:2. Rewelacyjnie spisał się w turnieju jeden z najmłodszych zawodników – Mateusz Kopeć reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 w Kętrzynie. Dwunastolatek wygrał 3 mecze i doszedł aż do ćwierćfinału, zajmując ostatecznie V miejsce.  Wszystkim zawodnikom dziękujemy za tak liczne przybycie na turniej i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.