MKS MOSiR Kętrzyn na turniejach mini-siatkówki w Elblągu i Olsztynie

2294

Dnia 31 maja w Elblągu odbył się Wojewódzki Finał Mini-Siatkówki KINDER+SPORT. W turnieju wzięło udział po 8 najlepszych zespołów w województwie, wyłonionych w trzech turniejach eliminacyjnych, w następujących kategoriach: „dwójki” (rocznik 2004), „trójki” (rocznik 2003,wyjątkowo zagrało 9 drużyn) i „czwórki” (rocznik 2002) dziewcząt i chłopców. Kętrzyn reprezentowały dwie drużyny dziewcząt w kategorii „trójek” oraz jeden zespół chłopców w kategorii „czwórek”. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

„trójki” dziewcząt
1. MOSiR Giżycko 1
2. UKS Kormoran Dobre Miasto
3. Zwierzewo
4. MKS MOSiR Kętrzyn 2
5. MKS MOSiR Kętrzyn 1
6. SMS Ostróda
7. UKS Salos Ełk 3
8. Omega Mrągowo
9. Tuławki

„czwórki” chłopców
1. PolKS Gwardia Szczytno
2. Omega Mrągowo
3.  UKS Trójka Gołdap
4. SP 7 Bartoszyce 1
5. MKS MOSiR Kętrzyn
6. MOSiR Giżycko
7. SP 6 Salwator Elbląg
8. SP 19 IKS Atak Elbląg

Składy kętrzyńskich zespołów: MOSiR Kętrzyn 2: Anastazja Koch, Magdalena Korpalska, Amelia Marko i Wiktoria Lizurej, MOSiR Kętrzyn 1: Oliwia Lisek, Klaudia Konarska, Iga Dogiel i Wiktoria Sachryń, opiekunowie: Magda Kobylańska i Jarosław Urban, MOSiR Kętrzyn (chłopcy): Szymon Zalewski, Wojciech Hrycenko, Kacper Lipka i Adrian Czerniakowski, trener: Mariola Piórkowska.

Dwa tygodnie później (13.06) MKS MOSiR Kętrzyn wziął udział w towarzyskim turnieju mini-siatkówki organizowanym przez Akademię Siatkówki KurianVolley. Turniej rozgrywany był w kategoriach: „single” dziewcząt i chłopców (rocznik 2003 i młodszy) oraz w „trójkach” z podziałem na roczniki (2004 oraz 2002 i młodszy), a zagrały w nim drużyny z Olsztyna, Zwierzewa, Mrągowa, Szczytna, Wilkowa, Elbląga oraz Kętrzyna (21 osób). W kategorii singli zwycięstwo odniósł podopieczny Marioli Piórkowskiej – Kacper Sołowiej. Każdy uczestnik otrzymał upominki, a gościem specjalnym turnieju był zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn – Maciej Zajder. Był to już ostatni turniej przed zbliżającymi się wakacjami. Dziewczęta (rocznik 2003) zainteresowane dołączeniem do zespołu zapraszamy na treningi od nowego sezonu – zaczynamy we wrześniu.