MKS MOSiR na Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn w Mrągowie

1739

Przedświąteczny weekend dla siatkarzy z MKS MOSiR Kętrzyn był dość pracowity. W sobotę – 19 grudnia kadeci wyjechali do Mrągowa na Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn, w niedzielę – 20 grudnia grupa młodsza rozegrała w Olsztynie 4 kolejkę ligi wojewódzkiej młodzika.
Do turnieju w Mrągowie przystąpiło 8 drużyn, które reprezentowały wysoki poziom gry.
Kętrzynianie mimo, że byli najmłodszą drużyną nie wystraszyli się zmierzyć z zawodowcami. Atutem kadetów był blok i dobra zagrywka. To jednak nie wystarczyło, aby wygrać. Przed nami dużo pracy. Jako MKS MOSiR Kętrzyn zaczęliśmy trenować od września tego roku. Na pewno musimy poprawić obronę w polu, a także uwierzyć w siebie. Naszym celem jest liga wojewódzka za rok. Dlatego ciężko pracujemy, a swoją pracę weryfikujemy na turniejach, sparingach. Kontakty z innymi drużynami, nawet tymi starszymi pozwalają nam się bardziej rozwinąć, nabrać pewności siebie.
Drużyny były podzielone na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Zabrakło małych punktów, aby Kętrzyn zajął 7 miejsce.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 m-ce Bar Jaga Olsztyn 2
2 m-ce Bar Jaga Olsztyn 1
3 m-ce Masuria Volley Giżycko
4 m-ce: KOLIA Mrągowo
5 m-ce: Untitled Piecvki
6 m-ce: Pegaz Piecki
7 m-ce: Beta Volley Mrągowo
8 m-ce: Energa MKS MOSiR Kętrzyn

skład drużyny: Mateusz Batyra, Michał Wojtkiewicz, Kuba Makowski, Karol Połoński, Karol Markowski, Franek Wyszomirski, Patryk Czapliński, Wiktor Ulkowski, Adrian Popławski.

Za nami 4 kolejka ligi wojewódzkiej MŁODZIKA. Gospodarzem 3 ligi był AZS Olsztyn.
Awans do drugiej ligi wywalczyła Foto Ola Ostróda, na miejscu drugim uplasowała się drużyna Kurianvolley Absolwent Olsztyn, za nimi ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn i AZS Olsztyn.
Następna kolejka już 10 stycznia 2016r.
Klub pragnie podziękować sponsorowi ENERGA S.A za wsparcie finansowe dzięki któremu siatkarze z MKS MOSiR Kętrzyn mogą brać udział w turniejach.
Skład drużyny: Wojtek Hrycenko, Konrad Skóra, Przemek Łobodziński, Klaudiusz Cichecki, Filip Grabowski, Adrian Popławski, Szymon Zalewski, Kacper Lipka.
Trenerem siatkarzy z MKS MOSiR Kętrzyn jest Mariola Piórkowska

.